Zihinsel engelli gencin müzik aşkı: İnternetten izlediği videolarla org çalmayı öğrendi

MARDİN- Kızıltepe’de yaşayan 21 yaşındaki zihinsel engelli olan Ali İlhan internet üzerinden izlediği videolarla org çalmayı öğrendi. Ancak İlhan orgu bozulduğu için şimdilerde cep telefonuyla org çalabiliyor. Kendini geliştirebilmesi için İlhan’ın bir orga ihtiyacı var. Kızıltepe Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan 21 yaşındaki yüzde 70  zihinsel engelli olan Ali İlhan’ın müzik aşkı engel tanımadı. Çocukluktan beri orga […]

Zihinsel engelli  gencin müzik aşkı: İnternetten izlediği videolarla org çalmayı öğrendi
Zihinsel engelli  gencin müzik aşkı: İnternetten izlediği videolarla org çalmayı öğrendi
Selman Güneş
  • Yayınlanma16 Mayıs 2021 07:41

MARDİN- Kızıltepe’de yaşayan 21 yaşındaki zihinsel engelli olan Ali İlhan internet üzerinden izlediği videolarla org çalmayı öğrendi. Ancak İlhan orgu bozulduğu için şimdilerde cep telefonuyla org çalabiliyor. Kendini geliştirebilmesi için İlhan’ın bir orga ihtiyacı var.

https://youtu.be/AHWoHSSG0-g

Kızıltepe Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan 21 yaşındaki yüzde 70  zihinsel engelli olan Ali İlhan’ın müzik aşkı engel tanımadı. Çocukluktan beri orga ilgisi olan İlhan, internetten izlediği eğitici videolarla org çalmayı öğrendi.  İlhan, orgu bozulduğu için şimdilerde cep telefonuyla org çalıyor.

Youtube’dan videolar izleyerek org çalmayı öğrendiğini ifade eden İlhan, kendini geliştirebilmesi için bir orga ihtiyacı olduğunu belirtiyor. İlhan, “Çocukluktan beri çalıyorum, maalesef bozuk, tamamlayamadım bu yüzden çalmaya devam ediyorum. Youtube izleyerek öğrendim. Maalesef bozuk. Yapacak bir şey yok bende telefondan çalıyorum” dedi.

Oğlunun zihinsel engelli olduğunu vurgulayan Hasan İlhan, Youtube’dan org çalmayı öğrenmiş. Ona bir tane org almak istiyoruz” diye konuştu.