YouTube’a dünya genelinde erişim sorunu yaşandı

Google merkezli YouTube’un bu sorunla neden karşılaştığına dair bir açıklama yapılmadı. Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan video paylaşım sitesi Youtube’a girmek isteyen kullanıcılar erişim sorunu yaşadı. Yaşanan büyük çaplı sorunun ardından resmi Twitter hesabından açıklama yapan YouTube, “Şu anda YouTube’da video izlemede sorun yaşıyorsanız yalnız değilsiniz. Ekibimiz sorunun farkında ve düzeltmek için üzerinde çalışıyor.” […]

YouTube’a dünya genelinde erişim sorunu yaşandı
YouTube’a dünya genelinde erişim sorunu yaşandı
Selman Güneş
  • Yayınlanma12 Kasım 2020 11:10
  • Güncelleme12 Kasım 2020 23:34

Google merkezli YouTube’un bu sorunla neden karşılaştığına dair bir açıklama yapılmadı.

Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan video paylaşım sitesi Youtube’a girmek isteyen kullanıcılar erişim sorunu yaşadı.

Yaşanan büyük çaplı sorunun ardından resmi Twitter hesabından açıklama yapan YouTube, “Şu anda YouTube’da video izlemede sorun yaşıyorsanız yalnız değilsiniz. Ekibimiz sorunun farkında ve düzeltmek için üzerinde çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Özellikle 03.00 ile 04.00 saatleri arasında yaşanan erişim sorunu nedeniyle binlerce kişi sunucular veya web sitelerin bağlantı sorunlarının rapor edildiği Downdetector’a bildirim yaptı.

Instagram, Facebook, WhatsApp gibi sosyal medya platformlarına göre çok daha az çökme sorunu yaşayan Google merkezli YouTube’un bu sorunla neden karşılaştığına dair bir açıklama yapılmadı.