Yola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı

Mardin-Kızıltepe kara yoluna akşam saatlerinde tek başına ailesinden habersiz çıkan 5 yaşındaki kız çocuğunu, araçların atlında ezilmekten şehir içi şoförü kurtardı. O anlar, otobüsün güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Alınan bilgiye göre, 16 Haziran Çarşamba günü akşam saat 21.30 sıralarında Otogar-Havaalanı seferini yapan 47 H 0239 plakalı özel halk otobüsü şoförü Hadi Aras, seyir halindeyken […]

Yola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
Yola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Haziran 2021 11:16

Mardin-Kızıltepe kara yoluna akşam saatlerinde tek başına ailesinden habersiz çıkan 5 yaşındaki kız çocuğunu, araçların atlında ezilmekten şehir içi şoförü kurtardı. O anlar, otobüsün güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Alınan bilgiye göre, 16 Haziran Çarşamba günü akşam saat 21.30 sıralarında Otogar-Havaalanı seferini yapan 47 H 0239 plakalı özel halk otobüsü şoförü Hadi Aras, seyir halindeyken 5 yaşlarındaki Helin adındaki kız çocuğunun yola çıktığını gördü.

Şoför Aras, yoldan hızla geçen otomobillerin arasından çocuğu aldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Küçük kız, daha sonra ailesine teslim edildi.

Olay anını aktaran şoför Hadi Aras (38), sabaha kadar olayın gözünün önünden gitmediğini ve aklında çıkmadığını belirterek şunları söyledi;

“Kızıltepe’den Mardin istikametine doğru giderken saat 09,25 sıralarında bir kamyonetin aniden direksiyon kırarak önümde duraksadı. Aracın çekilmesiyle yolda yaklaşık 5 yaşlarında bir kız çocuğunun oyun oynar havasında yürümekte olduğunu gördüm. Aracın penceresinden kendisine seslendikten sonra aracımı emniyet şeridinde durdurarak arkadan gelen vinç kamyonet de yolu kapatarak yardımcı oldu. Yolda bulunan minik kızın yanına giderek onu kucaklayıp otobüsün önüne getirip araca bindirip ismini ve ailesini sordum. Adının Helin olduğunu anlatan kız çocuğu düğün salonunda bulunan annesinin yanından geldiğini söylemesi üzerine salona gidip annesini buldum. Kızının yola çıktığından habersiz olan anneye kızını teslim ederek daha dikkatli olmasını tembihledim. Eve gidince ya o kızı kurtaramasaydım ya bir aracın altında karsaydı diye sabaha kadar uyuyamadım.”