Yirmibironbeş Treni izleyiciler ile buluştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yirmibironbeş Treni” oyunu tiyatro severlerle buluştu. Sivas Devlet Tiyatrosu’nun sergilediği oyun; Yirmibironbeş Treni beklenirken, varoluşçu göndermeler yaparak hayatta yapılan seçimlerin insan yaşantısını yönlendirdiğini, kişinin kendine has bir hayat yaşayabilmesi için bu seçimlerin sorumluluğunu taşıması gerektiğini ve kişinin özgürlük arayışını anlatmaktadır. İnsan iç dünyasında […]

Yirmibironbeş Treni izleyiciler ile buluştu
Yirmibironbeş Treni izleyiciler ile buluştu
Selman Güneş
  • 6 Nisan 2022 11:15

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yirmibironbeş Treni” oyunu tiyatro severlerle buluştu.

Sivas Devlet Tiyatrosu’nun sergilediği oyun; Yirmibironbeş Treni beklenirken, varoluşçu göndermeler yaparak hayatta yapılan seçimlerin insan yaşantısını yönlendirdiğini, kişinin kendine has bir hayat yaşayabilmesi için bu seçimlerin sorumluluğunu taşıması gerektiğini ve kişinin özgürlük arayışını anlatmaktadır. İnsan iç dünyasında boğuşmak yerine farklı dünyaları keşfe çıkabilir, kendi dünyasını yeniden yaratabilir.

3 Nisan Pazar günü ve 4 Nisan Pazartesi günü iki seans olarak oynanan “Yirmibironbeş Treni” izleyicilerin büyük beğenisini topladı.