Yılmaz Güney’i örnek alan Diyarbakırlı oyuncuya Hollywood kapıları açıldı

Diyarbakırlı  oyuncu Erdal Ayna, Amerika ve Türkiye ortak yapımı olan “The İstanbul İsshhh” filminin yer alıyor. Birçok film ve dizi de rol alan ve son olarak Diyarbakırlı sinema oyuncusu Erdal Ayna, oynadığı dizi ve filmlerde performansıyla büyük beğeni topluyor.  Erdal Ayna, geçtiğimiz Eylül ayında Amerika ve Türkiye ortak yapımı “The İstanbul İsshhh” filminde yer alacak. […]

Yılmaz Güney’i örnek alan Diyarbakırlı oyuncuya Hollywood kapıları açıldı
Yılmaz Güney’i örnek alan Diyarbakırlı oyuncuya Hollywood kapıları açıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Aralık 2020 10:26

Diyarbakırlı  oyuncu Erdal Ayna, Amerika ve Türkiye ortak yapımı olan “The İstanbul İsshhh” filminin yer alıyor.

Birçok film ve dizi de rol alan ve son olarak Diyarbakırlı sinema oyuncusu Erdal Ayna, oynadığı dizi ve filmlerde performansıyla büyük beğeni topluyor.  Erdal Ayna, geçtiğimiz Eylül ayında Amerika ve Türkiye ortak yapımı “The İstanbul İsshhh” filminde yer alacak.

Rudaw’dan Abdulselam Akıncı’nın haberine göre;  çekimlerine 2020 sonunda başlanacak olan film Amerikalı Rapçilerin Türkiye’de yaşadığı bir takım macerayı konu alıyor.Style Po Production ve Moscitos Film Yapım ortaklığı ile çekilecek filmin yapımcılığını da Darryl D.Jhonson ve Mehmet Ali Arsalan üstlenecek.

Rûdaw’a konuşan genç oyuncu Erdal Ayna, “Bu salgın tüm çalışmalarımızı iptal etti. Tam da her şey bitti, sahnesiz kaldık derken uluslararası bir teklifin gelmesi beni çok mutlu etti. Gelecekte dünyanın tanıyacağı Kürt oyuncular içerisinde bir örnek olmak istiyorum.” dedi.

Mafya üyesini canlandıracak

Turth  Hurts ve Ezekiel Ajaigbe’nin de rol alacağı filmde Erdal Ayna dengesiz bir mafya üyesini canlandıracak. Ayna, “Kimse bu köyden, bu taşların içerisinden çıkıp bir gün uluslararası bir projede yer alacağıma inanmıyordu. Fakat unutmamak gerekir ki Yılmaz Güney de bu taşların arasında, bu topraklardan çıktı. Ben de onu örnek alıyorum.” şeklinde konuştu.

Erdal Ayna kimdir?

Erdal Ayna 1989 yılında Diyarbakır’da dünyaya geldi, 15 yaşından itibaren bir çok tiyatro oyununda oyunculuk ile başlayan kariyerinde daha sonra bir çok tiyatro oyununu yöneterek devam ettirirken Şuursuz Aşk, Mavi Ring, Karımı Gördünüz mü?, gibi filmlerde oyuncu olarak rol alırken Bir Deli Rüzgar, Komşu Komşu, Bahtiyar Ölmez, Şevkat Yerimdar, Hıçkırık, Bizim Hikaye gibi dizilerde de rol aldı.