Yetim ve Öksüzler Derneği’nden 400 çocuğa bayramlık kıyafet

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Yetim ve Öksüzler Derneği, yoksul ailelere yardım amacıyla hayırseverlerden topladığı kıyafetleri bayram öncesinde ihtiyaç sahibi 400 çocuğa dağıttı. Çoğu yetim ve öksüz büyüyen esnafın kurduğu Yetim ve Öksüzler Derneği, ihtiyaç sahipleri ve hayırseverler arasında köprü olmaya devam ediyor. Ramazan ayı içerisinde 1000 aileye gıda kolisi dağıtan dernek şimdi de ihtiyaç […]

Yetim ve Öksüzler Derneği’nden 400 çocuğa bayramlık kıyafet
Yetim ve Öksüzler Derneği’nden 400 çocuğa bayramlık kıyafet
Selman Güneş
  • Yayınlanma2 Mayıs 2021 15:12

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Yetim ve Öksüzler Derneği, yoksul ailelere yardım amacıyla hayırseverlerden topladığı kıyafetleri bayram öncesinde ihtiyaç sahibi 400 çocuğa dağıttı.

Çoğu yetim ve öksüz büyüyen esnafın kurduğu Yetim ve Öksüzler Derneği, ihtiyaç sahipleri ve hayırseverler arasında köprü olmaya devam ediyor. Ramazan ayı içerisinde 1000 aileye gıda kolisi dağıtan dernek şimdi de ihtiyaç sahibi 400 çocuğa bayramlık kıyafet dağıttı. Çocuklar anlaşmalı mağazalara gelerek beğendikleri bayramlıklarını almanın mutluluğunu yaşadı.

İhtiyaç sahiplerine yardımlarının devam edeceğini ifade eden dernek başkanı Sadettin Kandemir, “Ramazan Bayramında yetim ve öksüz çocukları giydireceğimizi söylemiştik. Nusaybin , Midyat ve şimdi de Kızıltepe’de başladık. Hedefimiz ramazan sonuna kadar öksüz ve yetim 400 kardeşimizi giydireceğiz. Bu vesileyle katkı sunan hayırseverlerin Allah hayrını kabul etsin.” dedi.