Yeni Kızıltepespor 2’de iki yaptı

AXA Sigorta Efeler Liginin ikinci haftasında Yeni Kızıltepespor voleybol takımı kendi sahasında konuk ettiği Altekma voleybol takımını 3-2 yenerek ligde 2 maçta 2 galibiyet elde etme başarısını gösterdi. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) 2021-2022 sezonu AXA Sigorta Efeler Liginin ikinci haftasında Yeni Kızıltepespor voleybol takımı ile İzmir Altekma voleybol takımı Kızıltepe Atatürk spor salonunda karşılaştı. Yenilenen […]

Yeni Kızıltepespor 2’de iki yaptı
Yeni Kızıltepespor 2’de iki yaptı
Selman Güneş
  • 13 Ekim 2021 21:20

AXA Sigorta Efeler Liginin ikinci haftasında Yeni Kızıltepespor voleybol takımı kendi sahasında konuk ettiği Altekma voleybol takımını 3-2 yenerek ligde 2 maçta 2 galibiyet elde etme başarısını gösterdi.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) 2021-2022 sezonu AXA Sigorta Efeler Liginin ikinci haftasında Yeni Kızıltepespor voleybol takımı ile İzmir Altekma voleybol takımı Kızıltepe Atatürk spor salonunda karşılaştı. Yenilenen spor salonunda oynanan ilk resmi maç olan müsabakaya taraftar büyük ilgi gösterdi.

Seyircinin büyük destek verdiği Yeni Kızıltepespor voleybol takımı ilk seti 25-14 kazanarak 1-0 öne geçtiği maçın ikinci setinide 27-25 kazanan ev sahibi ekip durumu 2-0’a getirdiği maçı 3-0 kazanması beklenirken 3. Sette tutuk bir oyun sergileyen Mardin temsilcisi bu sette rakibine 23-25 kaybetti. 4. Sette de rakibine 19-25 kaybeden Kızıltepe ekibi 5. sette yeniden oyuna ağırlığını koyarak son seti 15-7 kazanarak maçı da 3-2 kazanmasını bildi.

Ozan Çağı Sarıkaya, Fatih Yayla ve Mehmet Nezir Akhun hakem üçlüsü yönettiği maçı Kızıltepe Kaymakamı/ Belediye başkan vekili ve takımın fahri başkanı Hüseyin Çam eşi Dilek Çam ile birlikte izledi. Maçta daire ve kurum amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda taraftar izledi.

Yeni Kızıltepespor il iki hafta sonunda puanını 6’ya çıkararak puan cetvelinde 3. Sırada yer aldı. Kızıltepe ekibi 18 Ekim Pazartesi günü 3.hafta maçını Galatasaray HDI Sigorta ile oynayacak.