Yeni Kızıltepespor 2-3 Cizre Belediye Spor

AXA Sigorta Efeler Ligi 11. Hafta müsabakasında Yeni Kızıltepespor All Power Akü Cizre Belediye Spor´u konuk etti. Kızıltepe temsilcisi kendi saha ve seyircisi önünde 2-3 yenilerek 1 puana razı oldu. Kızıltepe Atatürk Kapalı Spor Salonu´nda oynana müsabakanın ilk setinde konuk ekip Kızıltepespor All Power Akü Cizre Belediye Spor´ 23-25 kazandı. Dengeli giden ikinci setin sonunda […]

Yeni Kızıltepespor 2-3 Cizre Belediye Spor
Yeni Kızıltepespor 2-3 Cizre Belediye Spor
Selman Güneş
  • 6 Aralık 2021 21:28
  • 6 Aralık 2021 21:55

AXA Sigorta Efeler Ligi 11. Hafta müsabakasında Yeni Kızıltepespor All Power Akü Cizre Belediye Spor´u konuk etti. Kızıltepe temsilcisi kendi saha ve seyircisi önünde 2-3 yenilerek 1 puana razı oldu.

Kızıltepe Atatürk Kapalı Spor Salonu´nda oynana müsabakanın ilk setinde konuk ekip Kızıltepespor All Power Akü Cizre Belediye Spor´ 23-25 kazandı. Dengeli giden ikinci setin sonunda ev sahibi Yeni Kızıltepespor 25-22 kazanarak eşitliği sağlamış oldu.
Müsabakanın 3´üncü seti konuk ekip Cizre Belediyespor 18-25 önde tamamla. Karşılaşmanın dördüncü setinde Yeni Kızıltepespor 25-19 kazanarak maçta tekrar eşitliği sağlamış oldu. Müsabakanın 5´inci setinde Cizre ekibi 11-15 kazandı. Kızıltepe temsilcisi kendi saha ve seyircisi önünde 2-3 yenilerek 1 puana razı oldu.

Maç sonunda zorlu Kızıltepe deplasmanından galibiyetle ayrılan Cizre Belediyespor haftayı 7. sıra kapattı.

Cizre Belediye Spor´ da baş antrenör Nuri Şahin oyuncularını galibiyet için kutladı. Nuri Şahin şunları söyledi, “Çok güzel bir atmosfer, müthiş bir galibiyet. Takımım yavaş yavaş oturuyor. Ben sezon başı geldim. Tabi ki bir sistemi oturtturmak kolay değil. Oyuncularım sistem için çok gayret gösteriyorlar. Her geçen gün daha iyi oynuyoruz. İlerleyen dönemlerde daha çok çalışarak daha iyi voleybol oynayacağız.”

Yeni Kızıltepe Spor kaptanı İbrahim Emet kritik yerlerde yaptıklarını söyledi. Emet, “İzleyenler açısından da bizim açımızdan da güzel ve uzun bir maç oldu. Kritik yerlerde yapmayacağımız hataları yaptık. Maçın atmosferi zaten yüksekti. Oyuncular üzerinde büyük etkisi vardı. Güzel bir maç oldu. Cizre takımını tebrik ediyorum, güzel bir oyun sergilediler.” diye konuştu.

Cizre ekibinin Bulgar pasörü Georgi Seganov’u güzel bir atmosferde galip geldiklerini ifade etti.