Yeni Kızıltepe Spor Cizre Belediye’yi 3-0 yenerek Efeler Lig’ine 1 adım daha yaklaştı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF)  Erkekler 1. Ligi Final Etabı’nın ilk maçında Yeni Kızıltepe Spor – Cizre Belediye’yi 3-0 yendi. TVF Erkeler  1. Lig Final Etabı’nın heyecanı devam ediyor.  Yeni Kızıltepe Spor- Cizre Belediye ile Ankara Başkent Spor Salonunda karşılaştı. Maça baskılı başlayan Yeni Kızıltepe Spor birinci seti 20-25 kazandı. İkinci sette de iyi bir oyun […]

Yeni Kızıltepe Spor Cizre Belediye’yi  3-0 yenerek Efeler Lig’ine 1 adım daha yaklaştı
Yeni Kızıltepe Spor Cizre Belediye’yi  3-0 yenerek Efeler Lig’ine 1 adım daha yaklaştı
Selman Güneş
  • Yayınlanma20 Nisan 2021 15:03
  • Güncelleme20 Nisan 2021 15:33

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF)  Erkekler 1. Ligi Final Etabı’nın ilk maçında Yeni Kızıltepe Spor – Cizre Belediye’yi 3-0 yendi.

TVF Erkeler  1. Lig Final Etabı’nın heyecanı devam ediyor.  Yeni Kızıltepe Spor- Cizre Belediye ile Ankara Başkent Spor Salonunda karşılaştı. Maça baskılı başlayan Yeni Kızıltepe Spor birinci seti 20-25 kazandı. İkinci sette de iyi bir oyun sergileyen Kızıltepe temsilcisi  17.25 kazanarak maçı 2-0’a getirdi. Yeni Kızıltepe Spor üçüncü setti de 19-25 kazanarak set vermeden 3-0 kazanarak 3 puanın sahibi oldu.

Maç sonrası açıklama yapan takım yöneticisi Turgut Cevheroğlu, “Allah’ıma şükürler olsun bize bu yolda inanan ve destek veren hiç kimseyi mahcup etmeyeceğiz. Şampiyonluğu Kızıltepe’mize tattıracağız. Kızıltepe’nin adını Türkiye’ye duyurduk. Efeler Ligi Kızıltepe’ye çok yakışacak. Bize ilk günden inanan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni Kızıltepe Spor 21 Nisan Çarşamba (yarın)  saat 13.00’da Akkuş Belediye ile karşılaşacak.