Yaz sıcağının başladığı Kızıltepe’de kadınların akşam ‘çiçek mesaisi’

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaz sıcakları ve ramazan sebebiyle gece çalışan belediyenin kadın işçileri kendi elleriyle yetiştirdikleri  350 bin çiçek fidanını toprakla buluşturuyor. Kızıltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 33 dönüm alan üzerine kurulu olan serasında 350 bin çiçek tohumunu ekmişti.  Belediyenin kadın çalışanlarının gözü gibi baktığı çiçekler boy verdi. Kadınlar yaz  yaz mevsimi için kolları […]

Yaz sıcağının başladığı Kızıltepe’de kadınların  akşam ‘çiçek mesaisi’
Yaz sıcağının başladığı Kızıltepe’de kadınların  akşam ‘çiçek mesaisi’
Selman Güneş
  • Yayınlanma1 Mayıs 2021 12:51

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaz sıcakları ve ramazan sebebiyle gece çalışan belediyenin kadın işçileri kendi elleriyle yetiştirdikleri  350 bin çiçek fidanını toprakla buluşturuyor.

Kızıltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 33 dönüm alan üzerine kurulu olan serasında 350 bin çiçek tohumunu ekmişti.

 Belediyenin kadın çalışanlarının gözü gibi baktığı çiçekler boy verdi. Kadınlar yaz  yaz mevsimi için kolları sıvadı. Serada çalışan ve peyzaj eğitimi gören kadın  işçiler ramazan sebebiyle akşam saatlerinden sahur vaktine kadar çiçekleri yol kenarı ve refüjlere dikiyor.

Kızıltepe’nin iklimine uygun  zinya, yıldız çiçeği, çin karanfili, yer minesi ve ateş böceği gibi çiçekler Kızıltepe’yi süsleyecek.