Reklam
Reklam
Reklam

Yapılan hizmetler yeterince korunuyor mu?

Dün akşam saatlerinde Kızıltepe Belediyesi, ‘4 noktaya çeşme kuruluyor’ başlığıyla bir haber bültenini biz gazetecilere gönderdi. Biz de olumlu olumsuz birçok belediye haberini sitelerinizde yayınlıyoruz. Neyse bu bülteni de yayınladık. Sonuçta hizmet hizmettir.

Yapılan hizmetler yeterince korunuyor mu?
Yapılan hizmetler yeterince korunuyor mu?
Selman Güneş
  • Yayınlanma4 Nisan 2023 07:58
  • Güncelleme4 Nisan 2023 07:59

Dün akşam saatlerinde Kızıltepe Belediyesi, ‘4 noktaya çeşme kuruluyor’ başlığıyla bir haber bültenini biz gazetecilere gönderdi. Biz de olumlu olumsuz birçok belediye haberini sitemizde yayınlıyoruz. Neyse bu bülteni de yayınladık. Sonuçta hizmet hizmettir.

Belediye haberi yapmak ister olumlu olsun ister olumsuz olsun hep eleştiriliyorsunuz. Neyse ki gelen bir kaç yorum içinde yapıcı olanlar da vardı. Örneğin Kızıltepeli bir hemşerimiz ‘yapılan yapının muhafaza edilmesi, sürekli bakımının yayılması gerektiğini’ dile getiriyor.

Bu yapıcı yorumu köşeme taşımak istedim. Evet Belediyeler vatandaşın hizmetkârıdırlar. Şehrin bakımı, alt yapı, üst yapı, kültürel faaliyetler ve spor faaliyetleri gibi birçok hizmet kalemini sıralayabiliriz. Bunları belediye vatandaşın hizmetine sunuyor. Kızıltepe Belediyesi bir çeşme hizmeti sundu.

Konu bu çeşmelerden açılmışken daha öncelikli hizmetlere ihtiyacımız var bu kesin. Kızıltepe’nin çöp problemi var, bozuk yollar, trafik sorunu, yeşil alan azlığı, sosyal faaliyet alanları gibi birçok eksiğiniz var.

Ama belediye yeni yapılan semt sahalarının yanına bu çeşmeleri yapmış demek ki orda spora gelen çocuklarımızın içme suyu ihtiyacını karşılamak, elini yüzünü yakalamaları için yapmış.

Ama gelin görün ki daha önce yapılan bir çok çeşmeden su akmıyor, bir tarafları kırılmış. Yani çoğu kullanılmaz halde. Yaptım oldu bitti ile olmuyor. Hayat pahalılığının yükseldiği bu dönemde bu çeşmelerin maliyeti kim bilir ne kadardır? Bunları yapan belediye bakımlarını ihmal etmemeli, vatandaş da hor kullanmamalı. Kimi zihniyet var kayyum belediyesi yaptı ya bozmayı kendinde mubah görüyor. Kim yapıyorsa yapsın şehrinize yapılan her hizmete sahip çıkmalıyız. Ama belediye de yaptığıyla kalmamalı bakımı aksatmamalı.