Vedat Kılınçaslan beraat etti

Kızıltepe Belediyesi bağımsız meclis üyesi Vedat Kılınçaslan 1 yıl 6 aydan – 3 yıl hapis istemiyle yargılandığı davadan beraat etti. Dicle Enerji tarafından açılan davada Vedat Kılınçaslan hakkında 1 yıl, 6 aydan -3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Kılınçaslan ulusal basın tarafından da hırsızlık iftiralarıyla da karşı karşıya kalmıştı. Kılınçaslan yargılandığı davadan beraat etti. […]

Vedat Kılınçaslan beraat etti
Vedat Kılınçaslan beraat etti
Selman Güneş
  • Yayınlanma17 Temmuz 2021 11:17

Kızıltepe Belediyesi bağımsız meclis üyesi Vedat Kılınçaslan 1 yıl 6 aydan – 3 yıl hapis istemiyle yargılandığı davadan beraat etti.

Dicle Enerji tarafından açılan davada Vedat Kılınçaslan hakkında 1 yıl, 6 aydan -3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Kılınçaslan ulusal basın tarafından da hırsızlık iftiralarıyla da karşı karşıya kalmıştı. Kılınçaslan yargılandığı davadan beraat etti.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılınçaslan, “En başında belirtmek isterim ki hak yolunda vatandaşımızı hiç bir zaman yalnız bırakmayacağız. Bir yıldır yargılaması devam eden elektrik davasının bugün gerçekleştirilen son duruşmasında nihayet hak yerini buldu ve mahkeme beraatımıza karar verdi. Bizim her zaman ve her durumda yanımızda bulunan ve bu yargılamada da bizleri savunan Av. Ali Aydemir, Av. Hamdullah Korkmaz ve Av. Ahmet Nakşioğlu ve Aydemir Hukukun tüm emekçilerine şahsım adına  canı gönülden teşekkür ediyorum. İlk günde olduğu gibi haksızlığa uğrayan vatandaşı yalnız bırakmayan ve gecesini gündüzüne katarak bilgisi, emeği ve olağanüstü çabası ile DEDAŞ’a karşı hukuki mücadelesi vererek halkın yanında karşılıksızsa  yer alan  Avukat Ali Aydemir  ve ekibi iyi ki varsınız. Avukat Ali Aydemir gibi fedakar hukukçularımız olduğu sürece Allah’ın izniyle sırtımız yere gelmez. Biz daima Haklı olan halkımızın yanındayız….” dedi.