Vali Demirtaş, otomatik sulama sistemleri için incelemelerde bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş,  Mardin – Kızıltepe protokol yolunda incelemelerde bulundu. Vali Demirtaş, beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından Mardin-Kızıltepe protokol yolunun orta refüjünde yapılacak olan akıllı otomatik sulama sistemleri çalışması için yerinde incelemelerde bulundu. Protokol yolunda yerinde […]

Vali Demirtaş, otomatik sulama sistemleri için incelemelerde bulundu
Vali Demirtaş, otomatik sulama sistemleri için incelemelerde bulundu
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Aralık 2020 18:18

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş,  Mardin – Kızıltepe protokol yolunda incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş, beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından Mardin-Kızıltepe protokol yolunun orta refüjünde yapılacak olan akıllı otomatik sulama sistemleri çalışması için yerinde incelemelerde bulundu.

Protokol yolunda yerinde inceleme yapan Vali Demirtaş,  Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cebrail Aslan’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda öncellikli sorunları çözmek için sahada olduklarını belirten Vali Demirtaş, “Mardin – Kızıltepe protokol yolunda günde yaklaşık 10 bin araç geçişi gerçekleşiyor. Bu yönüyle şehrimizin en yoğun olduğu yollardan bir tanesidir. Yoldaki yoğunluğun önüne geçebilmek ve trafiği rahatlamak için çevre yolu projemizde çalışmalarımız devam etmekte. Yine protokol yolumuzda ekiplerimizce gerçekleştirilen yeşillendirme çalışmaları kapsamında tankerle yapılan sulamanın neden olduğu trafik sıkışıklığını da ortadan kaldırmak amacıyla akıllı otomatik sulama sistemi çalışmasında sona gelindi. En kısa sürede bu çalışmayı da gerçekleştirerek bu sorunu kökten ortadan kaldırmış olacağız.” dedi.