Reklam
Reklam
Reklam

Vali Demirtaş Ömerli’de İftar Programına Katıldı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte iftarını Ömerli ilçesinde vatandaşlar ile birlikte açtı.

Vali Demirtaş Ömerli’de İftar Programına Katıldı
Vali Demirtaş Ömerli’de İftar Programına Katıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma28 Mart 2023 22:29

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte iftarını Ömerli ilçesinde vatandaşlar ile birlikte açtı.

Ömerli kapalı spor salonunda Büyükşehir Belediyesinin himayesinde, Ömerli Kaymakamlığı ve Ömerli Belediyesinin destekleriyle düzenlenen iftar programına yaklaşık olarak Bin 500 vatandaş katılım sağladı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayan iftar programında Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ açılış konuşmasını yaparak desteklerinden dolayı Vali Demirtaş’a teşekkür etti. Vali Demirtaş, yakın zamanda yaşanan deprem felaketine değinerek birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Vali Demirtaş yapmış olduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
‘’Öncelikle hepinizin ramazanını tebrik ediyorum. Bugün Büyükşehir Belediyesi’nin himayelerinde, Ömerli kaymakamlığımız ve Ömerli Belediyemizin destekleriyle bu hayırlı programı organize ediyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Biraz önce de Belediye Başkanımızın da söylediği gibi 6 Şubat tarihinde asrın felaketi dediğimiz bir depremle karşı karşıya kaldık. Bu afette birçok vatandaşımız çok acılar yaşadı. Devletimiz ilk saatlerden itibaren AFAD başkanlığımız ile birlikte arama kurtarma çalışmalarına başladı. Bildiğiniz üzere o bölgelerde çadır ve konteyner kentler kurulmaya başlandı. Şimdi ise Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Allah nasip ederse kalıcı konutların temelleri atılmaya başlandı. Geçmişte de depremden, yangından, selden dolayı nasıl ki Sayın Cumhurbaşkanımız ve devletimiz verdiği sözü yerine getirdiyse, inşallah Allah kısmet ederse bundan sonraki yapılacak konutlarda da hiç kimsenin endişesi olmasın bunlar da yerine getirilecektir. Önemli olan bizim birlik ve beraberliğimizdir. Bu birlik ve beraberliğimizi sağladığımız müddetçe hiç kimse bu ülkenin huzurunu bulamayacaktır. İnanıyorum ki Ömerli birlikten yana olacaktır, huzurdan yana olacaktır ve beraberlikten yana olacaktır. Allah nasip ederse hep birlikte bunu göstereceğiz. Deprem bölgelerine Mardin’imizden, Ömerli’mizden çok ciddi anlamda destekler gitti. Onun için herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun diyorum, Allah tuttuğunuz oruçları ettiğiniz ibadetleri kabul etsin.’’

Programa, Vali Yardımcıları Abdullah Demirdağ, Gürsel Temurci, Muhammed Taha Canpolat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdür Mahmut Karabulut, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Ömerli Kaymakamı Kerem Türker, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, MBB Daire Başkanları ve vatandaşlar katıldı.