Vali Demirtaş: Mardinspor’un bayrağını en üst seviyeye çıkarmak için herkesin desteğini bekliyoruz

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardinspor’un hedefinin bir üst lig olan 2. Lig olduğunu açıkladı. Demirtaş, “Mardinspor’un bayrağını en üst seviyeye çıkarmak için herkesin desteğini bekliyoruz’’ dedi. Fosfatspor’un yönetimi devretme kararı almasının ardından Vali Demirtaş, gelecek sezon için gerekli çalışmaları başlattı. İlk olarak Mardin’deki spor kamuoyunun ve sporseverlerin fikirlerini alan Vali […]

Vali Demirtaş: Mardinspor’un bayrağını en üst seviyeye çıkarmak için herkesin desteğini bekliyoruz
Vali Demirtaş: Mardinspor’un bayrağını en üst seviyeye çıkarmak için herkesin desteğini bekliyoruz
Selman Güneş
  • Yayınlanma29 Mayıs 2021 11:07

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardinspor’un hedefinin bir üst lig olan 2. Lig olduğunu açıkladı. Demirtaş, “Mardinspor’un bayrağını en üst seviyeye çıkarmak için herkesin desteğini bekliyoruz’’ dedi.

Fosfatspor’un yönetimi devretme kararı almasının ardından Vali Demirtaş, gelecek sezon için gerekli çalışmaları başlattı.

İlk olarak Mardin’deki spor kamuoyunun ve sporseverlerin fikirlerini alan Vali Demirtaş, daha sonra iş insanları ile görüşerek sponsorluk sözü aldı.

Mardinspor’un yıllarca üst liglerde başarılı bir mücadele örneği gösterdiğini dile getiren Vali Demirtaş, ‘’İlimizin tek profesyonel futbol takımı olan Mardinspor, geçmiş yıllarda üst liglerde mücadele ederken oynadığı başarılı futbol ile o liglerin kaderini belirledi. Kırmızı lacivert renklere gönül veren Mardinli hemşerilerim de takımlarına canı gönülden destek verdi. Takımımız geçen sezon Mardin Fosfatspor adıyla 3. Lig, 2. Grupta play off’un yalnızca bir puan altında sezonu tamamladı.  Bizler de geç kalmadan önümüzdeki sezonun hazırlıklarına başladık. İlimizi 3. Ligde temsil edecek Mardinspor’umuz  için çalışma içerisinde olduğumuzu belirtmek isterim. Sezona 2. Lig hedefi ile başlamak üzere kongre kararı alıp yönetimimizi oluşturacağız. Mardinli iş insanlarımız, hocalarımız ve taraftarımız ile beraber bu hedefe kilitlenip başarılı olacağımıza canı gönülden inanıyorum. Mardinspor’un bayrağını en üst seviyeye çıkarmak için herkesin desteğini bekliyoruz’’ diye konuştu.