Vali Demirtaş: Geçen yıl yaklaşık 45 kilometre civarında sıcak asfalt yaptık

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, “‘Mardin’de geçen yıl yaklaşık 45 kilometre civarında sıcak asfalt, 750 km civarında da sathi kaplama yaptık.” dedi. Vali Mahmut Demirtaş, göreve geldikleri günden beri Mardin için ciddi bir gayret sarf ettiklerini belirtti. Yol yatırımlarına değinen Vali Demirtaş, “Mardin’de geçen yıl yaklaşık 45 kilometre civarında sıcak asfalt, […]

Vali Demirtaş: Geçen yıl yaklaşık 45 kilometre civarında sıcak asfalt yaptık
Vali Demirtaş: Geçen yıl yaklaşık 45 kilometre civarında sıcak asfalt yaptık
Selman Güneş
  • 2 Eylül 2022 23:54

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, “‘Mardin’de geçen yıl yaklaşık 45 kilometre civarında sıcak asfalt, 750 km civarında da sathi kaplama yaptık.” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, göreve geldikleri günden beri Mardin için ciddi bir gayret sarf ettiklerini belirtti. Yol yatırımlarına değinen Vali Demirtaş, “Mardin’de geçen yıl yaklaşık 45 kilometre civarında sıcak asfalt, 750 km civarında da sathi kaplama yaptık. Bu sene de Allah nasip ederse herhangi bir sıkıntımız olmazsa en az 800 kilometre daha sathi kaplama yapmayı düşünüyoruz. Kırsal kesimlerde, yani eski adıyla köylerimizde asfaltla ilgili hiçbir problemimiz kalmayacak. Tüm yollarımızı asfaltlayacağız. 500 kilometrenin üzerinde asfalt yaptık İnşallah geri kalanını da bundan sonra kışa kadar tamamlamış olacağız. Tüm bunları yakın bir zamanda gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.