Üzerine gardırop düşen Kızıltepeli 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

MARDİN-Kızıltepeli 4 yaşındaki Demir Ali Solhan,  İstanbul’daki evlerinde üzerine dolap düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Kızıltepe’de yerleşik olan Aşiti Aşireti mensubu Solhan ailesinden İbrahim Solhan’ın torunu 4 yaşındaki Demir Ali Solhan,  İstanbul Beylükdüzü’ndeki evlerinde üzerine gardırop kapağı düşmesi sonucu kafasından ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan minik Demir Ali, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Bundan bir süre önce Kızıltepe’den […]

Üzerine gardırop düşen Kızıltepeli 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti
Üzerine gardırop düşen Kızıltepeli 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti
Selman Güneş
  • Yayınlanma23 Ağustos 2021 17:13
  • Güncelleme23 Ağustos 2021 21:25

MARDİN-Kızıltepeli 4 yaşındaki Demir Ali Solhan,  İstanbul’daki evlerinde üzerine dolap düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

Kızıltepe’de yerleşik olan Aşiti Aşireti mensubu Solhan ailesinden İbrahim Solhan’ın torunu 4 yaşındaki Demir Ali Solhan,  İstanbul Beylükdüzü’ndeki evlerinde üzerine gardırop kapağı düşmesi sonucu kafasından ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan minik Demir Ali, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Bundan bir süre önce Kızıltepe’den İstanbul’a taşınan ve kuyumculuk yapan aile minik Demir Ali’nin ölümüyle sarsıldı.  Konuyla ilgili konuşan amca Çetin Solhan, “Acımız büyük, minik Demir Ali’miz, ciğerparemiz aramızdan ayrılarak hakka yürüdü. O cennette bir melek oldu. Rabbim sevdiği kullarını yanına hemen alırmış. Minik Demir Ali’miz de Allah’ın sevdiği bir kuluymuş demek ki. Ailece perişan olduk. İstanbul’da Beylükdüzü’nde çevremiz için ve Kızıltepe’de Yumurcak (Qênun) köyünde taziyeleri kabul ediyoruz.” dedi.