Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Kızıltepe Çevre yoluna da önümüzdeki günlerde başlıyoruz

Mardin ile Midyat Yolu temel atma töreninde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,“Kızıltepe Çevre yoluna da önümüzdeki günlerde başlıyoruz.” dedi. Bakan Adil Karaismailoğlu, “Değerli Mardinli kardeşlerim, Sizlere bugün bir müjde daha veriyoruz. Kızıltepe Çevre yoluna da önümüzdeki günlerde başlıyoruz. Artık Kızıltepe ; Ceylanpınar yolu ve çevre yolu ile konforlu güvenli yollara sahip oluyor. Yapılan […]

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Kızıltepe Çevre yoluna da önümüzdeki günlerde başlıyoruz
Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Kızıltepe Çevre yoluna da önümüzdeki günlerde başlıyoruz
Selman Güneş
  • Yayınlanma16 Haziran 2021 14:03
  • Güncelleme16 Haziran 2021 14:08

Mardin ile Midyat Yolu temel atma töreninde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,“Kızıltepe Çevre yoluna da önümüzdeki günlerde başlıyoruz.” dedi.

Bakan Adil Karaismailoğlu, “Değerli Mardinli kardeşlerim, Sizlere bugün bir müjde daha veriyoruz. Kızıltepe Çevre yoluna da önümüzdeki günlerde başlıyoruz. Artık Kızıltepe ; Ceylanpınar yolu ve çevre yolu ile konforlu güvenli yollara sahip oluyor. Yapılan her yeni yol, akarsular gibidir… Geçtikleri yerlerin istihdamına, üretimine, ticaretine, kültürüne ve sanatına can katmaktadır.   Güvenli, hızlı ve kolay ulaşım; ticaretin, üretimin ve ihracatın en önemli bileşenidir. Çünkü doğru zamanda, doğru yerde, doğru miktarla bulunmak ticaretin altın kuralıdır. Mardin Midyat yolumuz, Kızıltepe Ceylanpınar yolumuz ve Kızıltepe çevre yolumuz ile, ticari faaliyetleri artan bölgemizde üretilen tarım ve sanayi ürünlerinin ülke içerisinde ve sınır kapıları üzerinden dış pazarlara ulaşımını kolaylaştırarak bölgedeki ekonomik hacmin büyümesine önemli katkılar sağlayacağız. Bu düşüncelerle temelini atacağımız Mardin Midyat Yolu’nun başta Mardin olmak üzere Türkiyemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.