Tuma Çelik beraat etti

Mardin Milletvekili Tuma Çelik, Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada beraat etti. Tuma Çelik hakkında açılan davaya Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme heyeti, Çelik’in beraatine karar verdi. Çelik, karara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Üzerime atılı iftira sonrası başlayan yargılama süreci bugün tamamlandı. Ankara 8. Ağır Ceza […]

Tuma Çelik beraat etti
Tuma Çelik beraat etti
Selman Güneş
  • Yayınlanma15 Nisan 2021 13:38
  • Güncelleme15 Nisan 2021 13:39

Mardin Milletvekili Tuma Çelik, Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada beraat etti.

Tuma Çelik hakkında açılan davaya Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme heyeti, Çelik’in beraatine karar verdi. Çelik, karara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Üzerime atılı iftira sonrası başlayan yargılama süreci bugün tamamlandı. Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada mahkeme beraatıma karar vermiştir.

“Tarafıma atılan iftira sonrası dokunulmazlığın kaldırılması süreci de dahil olmak üzere ağır bir yargısıza maruz kaldım. İddiaların tamamının asılsız olduğunu başından beri dile getirmiştim. Siyasetçilerin ve bazı gazetelerin de elbirliğiyle başlayan yargısız infaz sürecinin sonunda haklılığımız da ortaya çıkmıştır.

Başta bana oy vererek temsilcisi olarak parlamentoya gönderen seçmenlerim olmak üzere bu süreçte desteğini esirgemeyen herkese teşekkürü bir borç bilirim.”