TÜİK’e göre Güneydoğu erkekleri ev işlerinde yok

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ev işlerinde erkeklerin en az çalıştığı bölge Güneydoğu’da.  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ev işlerinde erkeklerin en az çalıştığı bölge Güneydoğu, olduğu açıkladın. Peki Güneydoğu erkekleri TÜİK verisine katılıyor mu?   Biz de mikrofonumuzu Kızıltepe Cumhuriyet Meydanı esnaflarından Murat Uğurlu’ya uzattık. Kısmen katıldığını belirten uğurlu şunları söyledi:  “Ben bir […]

TÜİK’e göre Güneydoğu erkekleri ev işlerinde yok
TÜİK’e göre Güneydoğu erkekleri ev işlerinde yok
Selman Güneş
  • 14 Nisan 2022 10:37

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ev işlerinde erkeklerin en az çalıştığı bölge Güneydoğu’da. 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ev işlerinde erkeklerin en az çalıştığı bölge Güneydoğu, olduğu açıkladın. Peki Güneydoğu erkekleri TÜİK verisine katılıyor mu?  

Biz de mikrofonumuzu Kızıltepe Cumhuriyet Meydanı esnaflarından Murat Uğurlu’ya uzattık. Kısmen katıldığını belirten uğurlu şunları söyledi:  “Ben bir bekar genç olarak anneme yardımcı oluyorum. Ev işlerinde yemek hazırlama, sofra hazırlamada olsun, dışarıdan ev malzemeleri ihtiyacı olursa anneme yardımcı oluyorum. Ev işlerinde birlik ve beraberlik olması lazım. Bayan, anne deyince köle gibi bakmamak lazım. Bütün işi de onların üzerine yıkmamak lazım. Hayır doğru bulmuyorum. Çünkü kadınlar bizim başımızın tacıdır. Peygamber efendimizin de dediğe gibi kadınlarınıza sevgi, şefkat ve merhamet besleyerek  birbirinize destek çıkınız.”