Tahir Elçi Dört Ayaklı Minare’nin önünde anıldı

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin katledilmesinin 6’ncı yılında, meslektaşları Diyarbakır Adliyesi’nden Elçi’nin vurulduğu Dört Ayaklı Minare’ye kadar yürüdü. Av Tarih Elçi, Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Diyarbakır Barosu üyeleri, birçok Baro Başkanı, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla kabri başında anıldı. Kıymetli Dostlar, Değerli Diyarbakır Halkı! Diyarbakır Barosu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Diyarbakır Barosu’nun […]

Tahir Elçi Dört Ayaklı Minare’nin önünde anıldı
Tahir Elçi Dört Ayaklı Minare’nin önünde anıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma28 Kasım 2021 20:24

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin katledilmesinin 6’ncı yılında, meslektaşları Diyarbakır Adliyesi’nden Elçi’nin vurulduğu Dört Ayaklı Minare’ye kadar yürüdü.

Av Tarih Elçi, Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Diyarbakır Barosu üyeleri, birçok Baro Başkanı, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla kabri başında anıldı.

Kıymetli Dostlar, Değerli Diyarbakır Halkı!

Diyarbakır Barosu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Diyarbakır Barosu’nun ebedi başkanı Tahir Elçi, bundan tam 6 yıl önce şu anda bulunduğumuz noktada, bu kadim kentin baro başkanı olmasının sorumluluğu ile “tarihi ve kültürel mirasımızı” korumaya, barışı savunan bir insan hakları savunucusu olmanın gerekliliği ile “savaşa, operasyona ve çatışmaya karşı” sesini duyurmaya çalıştığı esnada onlarca kameranın önünde aramızdan alındı, katledildi.”