Süryani vatandaşların Yaldo Bayramı öncesi kiliselerde temizlik

Mardin Büyükşehir Belediyesi, dinlerin ve dillerin şehri kette Doğuş Bayramı öncesi kiliselerde bayram temizliği yaptı. Mardin Büyükşehir Belediyesince Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, farklı din, dil ve kültürleri bünyesinde barındıran ilde Süryani vatandaşların kutladığı 25-27 Aralık Doğuş (Yaldo) Bayramı dolayısıyla kiliselerde bayram temizliği gerçekleştirdi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Süryani vatandaşların Doğuş (Yaldo) Bayramını kutlayacağı […]

Süryani vatandaşların Yaldo Bayramı öncesi  kiliselerde temizlik
Süryani vatandaşların Yaldo Bayramı öncesi  kiliselerde temizlik
Selman Güneş
  • Yayınlanma24 Aralık 2021 19:32

Mardin Büyükşehir Belediyesi, dinlerin ve dillerin şehri kette Doğuş Bayramı öncesi kiliselerde bayram temizliği yaptı.

Mardin Büyükşehir Belediyesince Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, farklı din, dil ve kültürleri bünyesinde barındıran ilde Süryani vatandaşların kutladığı 25-27 Aralık Doğuş (Yaldo) Bayramı dolayısıyla kiliselerde bayram temizliği gerçekleştirdi.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Süryani vatandaşların Doğuş (Yaldo) Bayramını kutlayacağı kiliselerin içerisinde süpürme ve toz aldı. Kiliselerin avlusunu yıkayan ekipler, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı bir ortamda bayramlarını kutlamaları için dezenfekte çalışması yaptı.

Süryani vatandaşlar, bayram öncesi yapılan temizlik için Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ile emeği geçenlere teşekkür etti.