Sultan Kösen: Reklam tekliflerini Mescid-i Aksa hatırına reddettim

2 metre 51 santimetre boyu ile dünyanın yaşayan en uzun adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabında yer alan Sultan Kösen de Kudüs ve Mescid-i Aksa için İsrail’den gelen reklam tekliflerini geri çevirdiğini söyledi. Dünyanın yaşayan en uzun insanı olarak Guinness rekorlar kitabında yer alan Mardinli Sultan Kösen, siyonist işgalcilerin Gazze saldırılarını kınadı, Filistinliler için maddi yardım […]

Sultan Kösen: Reklam tekliflerini Mescid-i Aksa hatırına reddettim
Sultan Kösen: Reklam tekliflerini Mescid-i Aksa hatırına reddettim
Selman Güneş
  • Yayınlanma21 Mayıs 2021 13:03

2 metre 51 santimetre boyu ile dünyanın yaşayan en uzun adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabında yer alan Sultan Kösen de Kudüs ve Mescid-i Aksa için İsrail’den gelen reklam tekliflerini geri çevirdiğini söyledi.

Dünyanın yaşayan en uzun insanı olarak Guinness rekorlar kitabında yer alan Mardinli Sultan Kösen, siyonist işgalcilerin Gazze saldırılarını kınadı, Filistinliler için maddi yardım çağrısında bulundu.

Dünyanın en uzun adamına “Filistin’e umut ol” ziyareti

Mardin İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Müftü Yardımcısı Ali Çetin ile birlikte 2 metre 51 santimetre boyu ile dünyanın yaşayan en uzun adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabında yer alan Sultan Kösen’i, yaşadığı Mardin’in Derik ilçesine bağlı Dedeköy’deki baba evine destek ziyaretinde bulundu.

Vakfın fahri gönüllüsü oldu

Diyanet İşleri Başkanlığının selamlarını ileten Müftü Çelik, Türkiye Diyanet Vakfı’nın Sultan Kösen için özel olarak hazırladığı vakıf yeleğini hediye etti. Yeleği giyen Kösen, Türkiye Diyanet Vakfı Mardin Şubesi’nin fahri gönüllüsü oldu.

Sultan Kösen de Kudüs ve Mescid-i Aksa için İsrail’den gelen reklam tekliflerini geri çevirdiğini söyledi.

Kösen, “Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin’de yer alıyor. Saldırıları ve işgalleri nedeniyle israili kınıyorum. Filistin sahipsiz değildir. İnşallah israil kaybedecek. İsrailden aldığım iş teklifleri vardı, reklam teklifleri vardı, ama ben hepsini reddettim. Mescid-i Aksa’nın hatırına hepsini reddettim, kabul etmedim, etmeyeceğim. Ayrıca, herkesi Türkiye Diyanet Vakfı’nın Filistinliler için başlattığı yardım kampanyasına destek olamaya davet ediyorum.” diye konuştu