Kur’an-ı Kerim düşmanının dosyası kabarık çıktı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sosyal medyada Kur’an-ı Kerim’e çirkin saldırıda bulunan şahsa yönelik başlattığı soruşturmada, şahsın çeşitli suçlardan 11 kaydının olduğunu, firari olarak Rusya’da ikamet ettiğini ve ülkemize iade sürecinin takip edildiğini bildirdi. Rusya’da ikamet ediyor Emniyet Genel Müdürlüğü de söz konusu kişi hakkında bir açıklama yaptı ve yasal işlem başlatıldığını söyledi. Açıklamada şunlar kaydedildi: […]

Kur’an-ı Kerim düşmanının dosyası kabarık çıktı!
Kur’an-ı Kerim düşmanının dosyası kabarık çıktı!
Selman Güneş
  • Yayınlanma16 Kasım 2020 20:00
  • Güncelleme16 Kasım 2020 23:30

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sosyal medyada Kur’an-ı Kerim’e çirkin saldırıda bulunan şahsa yönelik başlattığı soruşturmada, şahsın çeşitli suçlardan 11 kaydının olduğunu, firari olarak Rusya’da ikamet ettiğini ve ülkemize iade sürecinin takip edildiğini bildirdi.

Rusya’da ikamet ediyor

Emniyet Genel Müdürlüğü de söz konusu kişi hakkında bir açıklama yaptı ve yasal işlem başlatıldığını söyledi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında;

16 Kasım 2020 tarihinde YouTube adlı video paylaşım sitesinde paylaşılan ve sosyal medyada #İbrahimAtabeyTutuklansın etiketiyle gündeme gelen bir videoda dini değerleri alenen aşağılayan ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yırtan şahsın görülmesi üzerine tespit çalışması yapılmıştır.

Videodaki şahsın İ.A. olduğu, çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu, firari olarak Rusya’da ikamet ettiği anlaşılmıştır. Şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup ülkemize iade süreci takip edilmektedir.” (İLKHA)