Son 3 ayda yumurtaya yüzde 150 zam yapıldı

Protein ve besin değeri bakımından önemli bir ürün olan yumurtaya son 3 ay içerisinde yaklaşık yüzde 150’ye yakın zam geldi.  ​Esnaf, son günlerde yumurtada yaşanan yüksek zam nedeniyle satışlarının ciddi oranda azaldığını belirtirken, vatandaşlar ise yumurta satın almakta zorlandıklarını söylediler. Protein ve besin değeri bakımından önemli bir ürün olan yumurtaya son 3 ay içerisinde yaklaşık […]

Son 3 ayda yumurtaya yüzde 150 zam yapıldı
Son 3 ayda yumurtaya yüzde 150 zam yapıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma18 Aralık 2020 16:47
  • Güncelleme20 Aralık 2020 17:56

Protein ve besin değeri bakımından önemli bir ürün olan yumurtaya son 3 ay içerisinde yaklaşık yüzde 150’ye yakın zam geldi. 

​Esnaf, son günlerde yumurtada yaşanan yüksek zam nedeniyle satışlarının ciddi oranda azaldığını belirtirken, vatandaşlar ise yumurta satın almakta zorlandıklarını söylediler.

Protein ve besin değeri bakımından önemli bir ürün olan yumurtaya son 3 ay içerisinde yaklaşık yüzde 150’ye yakın zam geldi. Yumurta toptancıları ve satıcıları, kış mevsiminde artan yumurta fiyatlarının, önümüzdeki günlerde daha da artmasından endişe ediyor.

BOLU’DA TAVUKLARDA HASTALIK

Batmanlı yumurta satıcısı İsmail Adsan, yumurta fiyatlarındaki artışın yaklaşık bir ay önce Bolu bölgesindeki tavuk çiftliklerinde görülen hastalıktan kaynaklanabileceğini ileri sürdü.

Daha önce kolisi 10-12 TL’ye satılan yumurtanın, şu an 23 ile 30 TL’ye satıldığını belirten yumurtacı esnafı Şemdin Koşar, zam nedeniyle işlerinin durma noktasına geldiğini ifade etti.

Yapılan zamlardan şikâyetçi olduklarını söyleyen halk, ise yetkililerin duruma müdahale etmesini istiyor.