Soluk borusuna şeker kaçan çocuğu imam kurtardı

Kızıltepe’de soluk borusuna şeker takılması sonucu boğulma tehlikesi geçiren 4-5 yaşlarındaki  çocuğun hayatını markete gelen imam kurtardı. Olay, bugün saat 16.30 sıralarında Fırat Mahallesi Ceylanpınar Caddesi üzerinde bulunan Seç Markette meydana geldi.  Gıda malzemesi almak için ailesiyle markete gelen ismi öğrenilemeyen 4-5 yaşlarındaki bir erkek çocuk, bayram şekerini ağzına attı. Şeker bir süre sonra çocuğun […]

Soluk borusuna şeker kaçan çocuğu imam kurtardı
Soluk borusuna şeker kaçan çocuğu imam kurtardı
Selman Güneş
  • Yayınlanma12 Mayıs 2021 22:16
  • Güncelleme13 Mayıs 2021 14:26

Kızıltepe’de soluk borusuna şeker takılması sonucu boğulma tehlikesi geçiren 4-5 yaşlarındaki  çocuğun hayatını markete gelen imam kurtardı.

Olay, bugün saat 16.30 sıralarında Fırat Mahallesi Ceylanpınar Caddesi üzerinde bulunan Seç Markette meydana geldi.  Gıda malzemesi almak için ailesiyle markete gelen ismi öğrenilemeyen 4-5 yaşlarındaki bir erkek çocuk, bayram şekerini ağzına attı. Şeker bir süre sonra çocuğun soluk borusuna kaçtı.  Çocuğun nefes alamadığını fark eden ailenin telaşlandığını gören imam duruma anında müdahale etti.

Nefes alamayan çocuğu kucağına alan İmam Emrullah Anuştekin, çocuğun baş kısmını yere doğru uzatarak göğüs kısmana baskı yaptı.  Çocuğun şekerin çıkarmasını sağlayan Emrullah Anuştekin’in müdahalesi sonrası çocuk nefes almaya başladı. Anuştekin’in bu hayati müdahalesi takdirle karşılandı.