Şehit Kaymakam Safitürk anısına fotoğraf günleri düzenlenecek

Mardin’in Derik ilçesinde 2016 yılında şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına 26-29 Mayıs tarihlerinde Derik – Mazıdağı Çağrılı Fotoğraf Günleri düzenlenecek. Tertip komitesinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Derik Kaymakamlığı, Derik Belediyesi, Mazıdağı Kaymakamlığı ve Mazıdağı Belediyesi tarafından Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına Derik – Mazıdağı Çağrılı Fotoğraf Günleri projesi 26-29 Mayıs […]

Şehit Kaymakam Safitürk anısına fotoğraf günleri düzenlenecek
Şehit Kaymakam Safitürk anısına fotoğraf günleri düzenlenecek
Selman Güneş
  • 30 Nisan 2022 09:48

Mardin’in Derik ilçesinde 2016 yılında şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına 26-29 Mayıs tarihlerinde Derik – Mazıdağı Çağrılı Fotoğraf Günleri düzenlenecek.

Tertip komitesinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Derik Kaymakamlığı, Derik Belediyesi, Mazıdağı Kaymakamlığı ve Mazıdağı Belediyesi tarafından Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına Derik – Mazıdağı Çağrılı Fotoğraf Günleri projesi 26-29 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek. . Fotoğraf Festivali tadında geçecek olan proje 4 gün sürecek. Türkiye’nin dört bir yanından 20 fotoğraf sanatçısı davet edildi, Mardinli fotoğrafçıların da içinde yer aldığı proje; Derik ve Mazıdağı ilçelerinin fotoğraf arşivini oluşturarak ilçelerin tüm güzelliklerini gün yüzüne çıkarmak ve ilçelerin tanıtımı amaçlanmaktadır. 26 Mayıs’ta startı verilecek olan proje fotoğraf sanatı açısından önemli bir yer almaktadır.”