Satranç turnuvasında Türkiye birincisi Mardin’den

Satranç Turnuvası Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonasında Elif Didin 1.ci seçilerek Türkiye şampiyonu oldu. 27 ağustos ile 3 eylül arasında Konya’da yapılan turnuvaya Mardin’den katılan 5 sporcu Milli takıma seçildi. Şampiyonaya Mardin’den katılan sporcular 8 yaş kategorisinde Elif Didin Türkiye 1.cisi, Şeyhmus Bedran Vural Türkiye 3.cüsü, Tuana Abak Türkiye 5.cisi, İbrahim Halil Doğru Türkiye 6.cısı […]

Satranç turnuvasında Türkiye birincisi Mardin’den
Satranç turnuvasında Türkiye birincisi Mardin’den
Selman Güneş
  • Yayınlanma4 Eylül 2021 06:42
  • Güncelleme4 Eylül 2021 06:43


Satranç Turnuvası Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonasında Elif Didin 1.ci seçilerek Türkiye şampiyonu oldu.

27 ağustos ile 3 eylül arasında Konya’da yapılan turnuvaya Mardin’den katılan 5 sporcu Milli takıma seçildi. Şampiyonaya Mardin’den katılan sporcular 8 yaş kategorisinde Elif Didin Türkiye 1.cisi, Şeyhmus Bedran Vural Türkiye 3.cüsü, Tuana Abak Türkiye 5.cisi, İbrahim Halil Doğru Türkiye 6.cısı ve Begüm Ava Türkiye 10’cusu seçildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Cengiz Yalçın turnuvada başarı elde eden sporcuları tebrik etti.

Başarının tesadüf olmadığını ifade eden Yalçın şunları söyledi. “Mardinli sporcularımız güzel başarılar elde etti. Türkiye 1.cisinin Mardin’den çıkması bizi ziyadesiyle memnun etti. 5 sporcumuz dereceye girerek büyük başarı elde etti. Milli takıma seçildiler. Ben sporcularımızla gurur duydum onları tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Bu konuda bizlere destek olan Mardin İl Gençlik ve Spor Müdürü Hadi Çomaktekin, sporcularımızın başarılı Milli Takım Antrenörlerinden Abdulkadir Abak’a ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.