Şampiyon Kızıltepe’nin başarısı ulusal basında

Yeni Kızıltepe Spor Erkekler 1. Ligi Final Grubu maçlarında Manisa temsilcisi jeopark Kula Belediyespor’u 3-0 yenerek tarihinde ilk kez şampiyon olarak Efeler Ligi’ne yükseldi. Kızıltepe’nin bu başarısı ulusal basınında yeniş yer buldu. Efeler Ligi macerasına amca çocuklarının kendi köyleri Cevhertepe ismini vermeyle başlayan daha sonra bütün ilçelerini temsil etmek için Yeni Kızıltepe Spor ismiyle büyük […]

Şampiyon Kızıltepe’nin başarısı ulusal basında
Şampiyon Kızıltepe’nin başarısı ulusal basında
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Nisan 2021 21:56
  • Güncelleme22 Nisan 2021 22:04

Yeni Kızıltepe Spor Erkekler 1. Ligi Final Grubu maçlarında Manisa temsilcisi jeopark Kula Belediyespor’u 3-0 yenerek tarihinde ilk kez şampiyon olarak Efeler Ligi’ne yükseldi. Kızıltepe’nin bu başarısı ulusal basınında yeniş yer buldu.

Efeler Ligi macerasına amca çocuklarının kendi köyleri Cevhertepe ismini vermeyle başlayan daha sonra bütün ilçelerini temsil etmek için Yeni Kızıltepe Spor ismiyle büyük zorluklarla yoluna devam etti. Kaymakam Hüseyin Çam’ın destek verdiği Yeni Kızıltepe Spor özellikle ligin ikinci yarısında yakaladığı 13 galibiyet serisiyle play offlara kalmayı başardı.

TVF Spor Salonu’nda oynanan Erkekler Voleybol 1. Ligi Final Grubu maçlarında Yeni Kızıltepe Spor, Jeopark Kula Belediyespor’u 3-0 yenerek şampiyon oldu ve Efeler Ligi’ne yükseldi.
Kızıltepe Spor’un bu başarısı ulusal basında da geniş yer buldu.

TRT Spor Yeni Kızıltepe Spor Efeler Ligi’nde başlığıyla Kızıltepe’nin tarihi başarısını okuyucularına duyurdu.

Cumhuriyet Gazetesi “Mardin temsilcisinden büyük başarı” başlığını kullandı.