Sağlık Çalışanlarına Yapılan Şiddetin Her Zaman Karşısındayız”

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde dün yemek protestosunda yaşanan gerginliğe ilişkin hastanenin yemek ihalesini yapan firmadan açıklama geldi. Firmadan yapılan açıklamada, yemekhane dağıtım personeli ile SES üyeleri arasında istenmeyen olayların yaşandığına dikkat çekilerek, “Yaşanan kargaşada firma çalışanımızın fevri davranışı ile haddini aşması bizi de derinden üzmüştür. Sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin karşısında en çok bizim […]

Sağlık Çalışanlarına Yapılan Şiddetin Her Zaman Karşısındayız”
Sağlık Çalışanlarına Yapılan Şiddetin Her Zaman Karşısındayız”
Selman Güneş
  • Yayınlanma4 Ekim 2022 14:30

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde dün yemek protestosunda yaşanan gerginliğe ilişkin hastanenin yemek ihalesini yapan firmadan açıklama geldi.

Firmadan yapılan açıklamada, yemekhane dağıtım personeli ile SES üyeleri arasında istenmeyen olayların yaşandığına dikkat çekilerek, “Yaşanan kargaşada firma çalışanımızın fevri davranışı ile haddini aşması bizi de derinden üzmüştür. Sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin karşısında en çok bizim durduğumuzu kamuoyu ve yakın çevremiz iyi bilmektedir. Konu ile ilgili personelin işine derhal son verildiğini ve hukuki süreci yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” denildi.

Açıklamada, şöyle devam edildi; “Basına ve kamuoyuna 03.10.2022 günü saat 12:40 sıralarında yemek dağıtım personel hizmeti verdiğimiz Kadın Doğum Hastanesi yemek hanesinde yemek dağıtım personellerimiz ile SES’e bağlı sağlık çalışanları arasında yaşanan kargaşada firma çalışanımızın fevri davranışı ile haddini aşması bizi de derinden üzmüştür. Sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin karşısında en çok bizim durduğumuzu kamuoyu ve yakın çevremiz iyi bilmektedir. Konu ile ilgili personelin işine derhal son verildiğini ve hukuki süreci yakından takip ettiğimizi bildirir. Sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduğumuzu gerek Covid-19 döneminde gerekse çalışma hayatımızın geçmişinde bunu sergilemiş bir firmayız. Bu konu ile ilgili çözüm noktasında sağlık çalışanları ile diyaloğa açık olduğumuzu bildirir, üzüntümüzü tekrar ederiz. Saygılarımızla.”