Ramazan Bayramı’nda turistlerin rotası Mardin oldu

Tarihi yapılarıyla inanç turizminin kenti olan Mardin’de Ramazan Bayramı’nda ziyaretçi yoğunluğu yaşanırken Vali Mahmut Demirtaş, otellerde doluluk oranının yüzde 100 olduğunu söyledi. Covid-19’da yaşanılan normalleşmeyle birlikte vatandaşlar da Ramazan Bayramında farklı alanlara yöneldi. Vatandaşlar daha çok tarihi alanları gezerek bayramlarını geçirdi. Yıllara meydan okuyan tarihi yapıları  ve inanç turizmindeki değerleriyle  en önemli cazibe merkezlerinden olan Mardin’de […]

Ramazan Bayramı’nda turistlerin rotası Mardin oldu
Ramazan Bayramı’nda turistlerin rotası Mardin oldu
Selman Güneş
  • 7 Mayıs 2022 07:51

Tarihi yapılarıyla inanç turizminin kenti olan Mardin’de Ramazan Bayramı’nda ziyaretçi yoğunluğu yaşanırken Vali Mahmut Demirtaş, otellerde doluluk oranının yüzde 100 olduğunu söyledi.

Covid-19’da yaşanılan normalleşmeyle birlikte vatandaşlar da Ramazan Bayramında farklı alanlara yöneldi. Vatandaşlar daha çok tarihi alanları gezerek bayramlarını geçirdi. Yıllara meydan okuyan tarihi yapıları  ve inanç turizmindeki değerleriyle  en önemli cazibe merkezlerinden olan Mardin’de Ramazan Bayramı’nda yerli turistlerin en gözde rotası oldu.

Şehir dışından gelen misafirlerin çok güzel bir şekilde ağırlanacağını ifade eden Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Ramazan Bayramı münasebetiyle tarihi kentte otellerde doluluk oranının yüzde 100 olduğunu söyledi. Bu tablonun mutluluk verdiğini kaydeden Demirtaş, esnafın yüzünün güldüğü vurguladı. 

Kentteki turizm acente yetkilileri de çifte bayram yaşadıklarını vurgulayarak büyük bir yoğunluğun yaşanıldığını vurguluyor.