Protez bacağına kavuşan Muhammed anaokula başladı

Kızıltepe İlçe  Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar’ın girişimiyle 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hüseyin anasınıfına kaydı yapılıp okulla tanıştırıldı. Rışvan Dündar yanındaki bir ekiple küçük  Muhammed’i evinde ziyaret etti.Ziyarette Muhammed’e çeşitli oyuncaklar hediye edildi. Ailesiyle görüşülüp evine en yakın anasınıfına götürülen küçük  Muhammed’in okul sevinci görülmeye değerdi. Sınıf arkadaşlarıyla çabucak kaynaşan küçük  Muhammed arkadaşlarıyla çeşitli etkinlikler […]

Protez bacağına kavuşan Muhammed anaokula başladı
Protez bacağına kavuşan Muhammed anaokula başladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Ekim 2021 10:48

Kızıltepe İlçe  Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar’ın girişimiyle 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hüseyin anasınıfına kaydı yapılıp okulla tanıştırıldı.

Rışvan Dündar yanındaki bir ekiple küçük  Muhammed’i evinde ziyaret etti.Ziyarette Muhammed’e çeşitli oyuncaklar hediye edildi. Ailesiyle görüşülüp evine en yakın anasınıfına götürülen küçük  Muhammed’in okul sevinci görülmeye değerdi. Sınıf arkadaşlarıyla çabucak kaynaşan küçük  Muhammed arkadaşlarıyla çeşitli etkinlikler yaparak oyunlar oynadı.


Dündar, “2 yıl önce sağ bacağı kesilen ve koltuk değneği ile hayatına devam eden 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed ailesiyle görüşüp okulla tanışmasına vesile olduk. Muhammed’in heyecanına ve sevincine hepimiz  ortak olduk. Eğitim camiası olarak her zaman öğrencimizin hep yanında olacağız.” dedi.

5 yaşındaki Suriyeli Muhammed’in babası, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar ´a ve ekibine teşekkür etti.