Pompei’de külle kaplı 2 ceset bulundu

İtalya’nın Napoli kenti yakınlarındaki Pompei Antik Kenti’nde küllerle kaplı 2 insan bedeni bulundu.Roma İmparatorluğu’nun ahlaksızlıkta sınır tanımayan şehri olarak bilinen Pompei şehrinde yeni kalıntılar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. İtalyan ANSA ajansının haberlerine göre, Pompei’ye bağlı 700 metre mesafedeki Civita Giuliana’daki kazı çalışmaları sırasında alçı kalıp tekniği sayesinde küllerle kaplanmış yan yana 2 insan bedenine […]

Pompei’de külle kaplı 2 ceset bulundu
Pompei’de külle kaplı 2 ceset bulundu
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Kasım 2020 19:43
  • Güncelleme22 Kasım 2020 20:37

İtalya’nın Napoli kenti yakınlarındaki Pompei Antik Kenti’nde küllerle kaplı 2 insan bedeni bulundu.
Roma İmparatorluğu’nun ahlaksızlıkta sınır tanımayan şehri olarak bilinen Pompei şehrinde yeni kalıntılar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

İtalyan ANSA ajansının haberlerine göre, Pompei’ye bağlı 700 metre mesafedeki Civita Giuliana’daki kazı çalışmaları sırasında alçı kalıp tekniği sayesinde küllerle kaplanmış yan yana 2 insan bedenine ulaşıldı.

Bulunan cesetlerden birinin kürk giyen 40 yaşında bir asilzade olduğu, diğerininse yüksek ihtimalle bu asilzadenin 20’li yaşlarındaki kölesi olduğu belirtildi.

Büyük bir sapıklık içeresinde olan Sodom ve Gomore gibi Allah tarafından cezalandırılan şehirlerden birisi olduğuna inanılan Pompei, Vezüv Yanardağı’nın MS 79’da patlamasıyla lavlar altında kaldı.

1700’lü yıllarda ilk kalıntılarına rastlanan Pompei’de insanların bazıları da ahlaksız fiillerini işlerken patlamaya yakalanmış, o şekilde taşlaşmışlardı.

Bölgede bulunan resimler de ahlaksızlığın bir belgesi olarak günümüze ulaşmıştı.