Piknikçilerin kirlettiği Xurs Vadisi’nde temizlik çalışmasına kaymakam da katıldı

Kızıltepe’de yeşil doğasıyla ilçenin göz bebeği olan Yüceli (Xurs) Vadisi’nde temizlik seferberliği yapıldı. Vadide çöp toplayan Kaymakam Hüseyin Çam, “Bu güzelliklerimize sahip çıkmamız gerekiyor, güzelliklerimize sahip çıkmamız gerekiyor.” dedi. Türkiye’nin dört bir yanından yaşanan orman yangınlarından ilçemizdeki piknik alanlarını ve doğayı korumak adına yeşil doğasıyla ilçenin göz bebeği olan Xurs Vadisi’nde Kaymakam ve Belediye Başkan […]

Piknikçilerin kirlettiği Xurs Vadisi’nde temizlik çalışmasına kaymakam da katıldı
Piknikçilerin kirlettiği Xurs Vadisi’nde temizlik çalışmasına kaymakam da katıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma31 Temmuz 2021 08:19

Kızıltepe’de yeşil doğasıyla ilçenin göz bebeği olan Yüceli (Xurs) Vadisi’nde temizlik seferberliği yapıldı. Vadide çöp toplayan Kaymakam Hüseyin Çam, “Bu güzelliklerimize sahip çıkmamız gerekiyor, güzelliklerimize sahip çıkmamız gerekiyor.” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından yaşanan orman yangınlarından ilçemizdeki piknik alanlarını ve doğayı korumak adına yeşil doğasıyla ilçenin göz bebeği olan Xurs Vadisi’nde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın önderliğinde temizlik seferberliği yapıldı.

Doğasıyla ilçenin en önemli yeşil alanı olan Xurs Vadisi vatandaşların bilinçsiz kullanımı sonucu oluşan atıklar toplandı. Büyük bir ekiple yapılan temizlik çalışmasında 400 torbadan fazla çöp toplanıldı.

Atıkların toplanmasında yer alan Çam, fotoğraf çekenlere ‘Fotoğraf çektiğiniz kadar çöp de toplayın.” demesi dikkat çekti.

Çam şunları söyledi: “Kızıltepe’de çevre bilincini aşılamak adına bir çalışma yapalım dedik. Bugün Yüceli Vadisi’ne geldik, burası ilçemizin ve bölgemizin en nadide güzelliklerinden bir tanesi, burayı korumak bizim elimizde. Bundan sonraki süreçte farkındalığımızın çok daha fazla olması gerekiyor. Çünkü bu doğa hepimizin, bizim geleceğimiz ve geleceğimize bırakabileceğimiz en önemli mirastır.

Bu güzel yeri korumak, en önemli vazifemizdir. Temizlik; öncelikle kirletmemekle olur, sahip çıkmakla olur. Bu vesile ile buraya gelen hanımefendilere, beyefendilere ve çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum ve bundan sonraki süreçte de temizliğin kirletmemekle mümkün olduğu bilinci ile daha temiz, daha yaşanılabilir bir Kızıltepe’de yaşamak ümidiyle.”