Piknik alanlarımız sınırlı ama çevreyi kirletmekte cömert davranıyoruz

Mazıdağı Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Karasu mahallesi piknik alanına bilinçsiz vatandaşlar tarafından bırakılan çöpler temizlendi.

Piknik alanlarımız sınırlı ama çevreyi kirletmekte cömert davranıyoruz
Piknik alanlarımız sınırlı ama çevreyi kirletmekte cömert davranıyoruz
Selman Güneş
  • Yayınlanma14 Mayıs 2024 10:36
  • Güncelleme14 Mayıs 2024 10:38

Mazıdağı Belediyesi temizlik işleri personelleri piknikçilerin uğrak yeri olan Karasu mahallesinde temizlik çalışması yaptı. Yapılan çalışmada ilçenin adeta doğa harikası olan alana, bilinçsiz piknikçiler tarafında atılan çöpler toplanılırken aynı zaman da çöpler için konteynırlar bırakıldı.

Sabahın erken saatinden başlayıp geç saate kadar yapılan temizlik sonrası açıklamada bulunan Mazıdağı Belediye Eşbaşkanları Kudret Uçuk ve Hamdin Demir “Piknikçiler tarafından etrafa rasgele atılan ve ardından toplanmayan çöpler bu doğa harikası olan alanımıza zarar verdiği gibi aynı zamanda kirli görüntüye neden olmaktadır. Burası hafta içi hafta sonu tüm vatandaşlarımızın en uğrak yeri olduğu gibi dinlenme alanlarıdır. Bu konuda vatandaşlarımızın çöplerini temizleme konusunda daha duyarlı olmalıdır. Alanda yetersiz sayıda olan çöp konteynır sayısını artırdık. Umuyoruz ki vatandaşlarımız bu konuda artık daha duyarlı olacak ve çöplerini düzgün bir şekilde toplayacaklardır.” ifadelerine yer verdi.