GÜNCELLENDİ: Nusaybin’de silahlı kavga: 6 yaralı

Mardin’in Nusaybin ilçesi kırsal mahallesinde çıkan silahlı kavgada 6 kişi yaralandı. Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı kırsal Duruca ve Yolbilen Mahallelileri arasında yaşanan silahlı kavga çıktı. Kavgada pompalı tüfek ve silahların kullanılması üzerine S.İ., A.Ö., Ş.D., A.K. ve N.Ö. yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından kaldırıldıkları Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken, S.İ., Mardin Devlet Hastanesine […]

GÜNCELLENDİ: Nusaybin’de silahlı kavga: 6 yaralı
GÜNCELLENDİ: Nusaybin’de silahlı kavga: 6 yaralı
Selman Güneş
  • Yayınlanma14 Aralık 2020 12:25
  • Güncelleme14 Aralık 2020 13:13

Mardin’in Nusaybin ilçesi kırsal mahallesinde çıkan silahlı kavgada 6 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı kırsal Duruca ve Yolbilen Mahallelileri arasında yaşanan silahlı kavga çıktı.

Kavgada pompalı tüfek ve silahların kullanılması üzerine S.İ., A.Ö., Ş.D., A.K. ve N.Ö. yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından kaldırıldıkları Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken, S.İ., Mardin Devlet Hastanesine sevk edildi.

Olayın ilçe merkezine taşınması üzerine bir grup Hınıs Caddesi üzerinde Yolbilen Mahallesi Muhtarı N.Ö’ye saldırdı. Bıçaklı saldırıya uğrayan Muhtar N.Ö., vatandaşlar tarafından Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

İlçede geniş çapta soruşturma başlatan polis ve jandarma Duruca ve Yolbilen Mahallesi yanı sıra Devlet Hastanesi çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.