Nusaybin’de kömür yüklü tır seyir halinde alev aldı

Nusaybin-Kızıltepe karayolunda seyir halinde olan kömür yüklü TIR bilinmeyen bir nedenle alev alarak küle döndü. Alınan bilgilere göre seyir halinde olan kömür yüklü bir TIR, Nusaybin-Kızıltepe karayolunun 20. Kilometresinde henüz belirlenemeyen bir nedenle alev aldı. Sürücüsünün ismi ve plakası öğrenilemeyen kömür yüklü TIR’ın arka tekerinde başlayan yangın, kısa sürede kömürle temas etmesiyle birlikte tüm aracı […]

Nusaybin’de kömür yüklü tır seyir halinde alev aldı
Nusaybin’de kömür yüklü tır seyir halinde alev aldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma5 Ocak 2021 20:40
  • Güncelleme5 Ocak 2021 20:41

Nusaybin-Kızıltepe karayolunda seyir halinde olan kömür yüklü TIR bilinmeyen bir nedenle alev alarak küle döndü.

Alınan bilgilere göre seyir halinde olan kömür yüklü bir TIR, Nusaybin-Kızıltepe karayolunun 20. Kilometresinde henüz belirlenemeyen bir nedenle alev aldı.

Sürücüsünün ismi ve plakası öğrenilemeyen kömür yüklü TIR’ın arka tekerinde başlayan yangın, kısa sürede kömürle temas etmesiyle birlikte tüm aracı sardı.

Yangını fark eden TIR sürücüsü, aracı hemen yolun sağına çekerek durdu. Yangın nedeniyle karayolunun bir bölümü trafiğe kapatılırken Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Kızıltepe İtfaiye Amirliği ekipleri yangına müdahale etti. Yangın söndürme çalışmaları sırasında tırda meydana gelen patlama amatör kameraya yansıdı.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle TIR’da çıkan yangın güçlükle kontrol altına alınırken yol tekrar ulaşıma açıldı. Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.