Nusaybin’de içme suyu ilaçlandı iddiaları

Nusaybin’de gıda zehirlenmesi şüphesiyle iki kişinin hayatını kaybetmesi sonrası sosyal medya aracılığıyla içme suyunun ilaçlandığı şeklindeki paylaşımlar yapıldı.  İlçe Sağlık Müdürlüğü ise “Ülkemizin en temiz su kaynaklarından birine sahibiz. Tamamen kaynak suyudur. Bu tür yanlış bilgilere itibar edilmemelidir.” dedi. Nusaybin’de iki kişinin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hayatını kaybetmesi sonrası İçme suyuyla ilgili yapılan paylaşımlar sonrası  Nusaybin […]

Nusaybin’de içme suyu ilaçlandı iddiaları
Nusaybin’de içme suyu ilaçlandı iddiaları
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Kasım 2020 20:53

Nusaybin’de gıda zehirlenmesi şüphesiyle iki kişinin hayatını kaybetmesi sonrası sosyal medya aracılığıyla içme suyunun ilaçlandığı şeklindeki paylaşımlar yapıldı.  İlçe Sağlık Müdürlüğü ise “Ülkemizin en temiz su kaynaklarından birine sahibiz. Tamamen kaynak suyudur. Bu tür yanlış bilgilere itibar edilmemelidir.” dedi.

Nusaybin’de iki kişinin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hayatını kaybetmesi sonrası İçme suyuyla ilgili yapılan paylaşımlar sonrası  Nusaybin İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle açıklamada bulundu.

Nusaybin İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından içme suyundan on ayrı yerde yapılan analizlerde su temiz çıktığı bilgilisi paylaşıldı.

 İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, “İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak şehir şebeke suyunda günlük olarak 10 ayrı noktada suda serbest bakiye klora bakılmaktadır. 6 Kasım tarihinde yapılan kontrollerde su deposu ve Bahçebaşı izlem noktasında suyumuzun tamamen güvenli olduğunu tespit ettik. Ülkemizin en temiz su kaynaklarından birine sahibiz. Tamamen kaynak suyudur. Bu tür yanlış bilgilere itibar edilmemelidir.” ifadeleri kullanıldı. Kaynak: Nusaybinim.com’a