Nusaybin’de gıda zehirlenmesi aynı aileden 2 kişi hayatını kaybetti

Mardin’in Nusaybin ilçesinde gıda zehirlenmesi şüphesiyle Nusaybin Devlet Hastanesine gelen 7 kişilik aileden 2 kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre, Kışla Mahallesi Şehitler Sokakta oturan Süleyman, çocukları Şehmus ve Yeliz Akalan ile torunları Süheyla, Beritan, Hogir ve Berzan Aslan, gıda zehirlenmesi şüphesiyle Nusaybin Devlet Hastanesine başvurdu. Hastanede yapılan ilk müdahaleden sonra durumu ağır olan Şehmus […]

Nusaybin’de gıda zehirlenmesi aynı aileden 2 kişi hayatını kaybetti
Nusaybin’de gıda zehirlenmesi aynı aileden 2 kişi hayatını kaybetti
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Kasım 2020 15:31

Mardin’in Nusaybin ilçesinde gıda zehirlenmesi şüphesiyle Nusaybin Devlet Hastanesine gelen 7 kişilik aileden 2 kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, Kışla Mahallesi Şehitler Sokakta oturan Süleyman, çocukları Şehmus ve Yeliz Akalan ile torunları Süheyla, Beritan, Hogir ve Berzan Aslan, gıda zehirlenmesi şüphesiyle Nusaybin Devlet Hastanesine başvurdu.

Hastanede yapılan ilk müdahaleden sonra durumu ağır olan Şehmus Akalan (23) Artuklu’da özel bir hastaneye sevk edildi.

Sağlık ekipleri tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen Şehmus Akalan ve Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altında bulunan Yeliz Akalan (18) hayatını kaybetti.

 Akalan kardeşlerin cenazeleri otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

Süleyman Akalan (63) ile torunları Süheyla( 31), Beritan (7), Hogir (10) ve Berzan Aslan’ın (11) tedavileri Nusaybin, Kızıltepe ve Artuklu’daki devlet hastanelerinde sürüyor.

Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Şahısların ölüm sebebi yapılacak otopsi sonrası kesinleşecek.