Nusaybin Meslek Yüksekokulu’nun temeli atıldı

Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu binasının temel atma törenine yapıldı. Hayırsever İşadamı Ömer Özel’in anne ve babası adına yaptıracağı 9 derslik 270 öğrencinin eğitim öğretim göreceği Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu’nun temel atma töreni Vali Demirtaş’ın katılımıyla atıldı. Temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende konuşan Vali […]

Nusaybin Meslek Yüksekokulu’nun temeli atıldı
Nusaybin Meslek Yüksekokulu’nun temeli atıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma30 Haziran 2021 21:33

Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu binasının temel atma törenine yapıldı.

Hayırsever İşadamı Ömer Özel’in anne ve babası adına yaptıracağı 9 derslik 270 öğrencinin eğitim öğretim göreceği Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu’nun temel atma töreni Vali Demirtaş’ın katılımıyla atıldı.

Temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Törende konuşan Vali Demirtaş, devasa bir eğitim yatırımının ilk harcını koymaktan büyük heyecan duyduğunu söyledi.

“Modern Eğitim Kampüsleri İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz”

Gerçekleştirilen her yatırım ve projenin Mardin için büyük anlam ve önem taşıdığını kaydeden Vali Demirtaş, “Fakat eğitim yatırımlarımıza, diğerlerinden farklı bir gözle bakıyorum. Zira eğitim, bir milletin istikametini belirleyen, milletler nezdindeki yerini tayin eden, en önemli unsurdur. Bununla birlikte çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğin dünyasına hazırladığımız sürecin adıdır. Dolayısıyla eğitim hizmetlerini evlatlarımızın tümünün erişebileceği bir biçimde sunulmasının ilk ve en önemli şartı, eğitim altyapısının güçlendirilmesinden geçiyor. Bu bağlamda ülkemiz genelinde olduğu gibi, Mardin’imizde de eğitim altyapısının güçlendirilmesine yönelik çalışmalarımızı, yoğun bir biçimde sürdürüyoruz. Mardin merkez ve ilçelerimizde evlatlarımızı modern eğitim kampüsleriyle buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

“Mardin’i mevcut potansiyelinin üzerine hep birlikte taşıyacağız”

Temeli atılan eğitim yatırımın devlet-millet işbirliğinin en son halkasını oluşturduğunu belirten Vali Demirtaş, şöyle konuştu:

“Yapımı gerçekleştirilecek olan meslek yüksekokulumuz tamamlandığında, Nusaybin ilçemiz 4 bin 200 metrekare kapalı alanda hizmet verecek, yeni ve modern bir meslek yüksekokulu binasına kavuşacaktır. Bilinmelidir ki üniversite, sadece bir kampüsten, hizmet binalarından ve sağladığı imkânlardan ibaret değildir. Üniversiteler, bulunduğu kentin kültürüne, sanatına, sosyal ve ekonomik hayatına istikamet çizen müesseselerdir. Dolayısıyla kentten ve kent yaşantısından soyutlanamaz. Meslek yüksekokulumuz da Nusaybin’de bu işlevi üstlenecek, Nusaybin’in kent yaşantısına canlılık ve hareketlilik kazandıracaktır. Kamu kurumları, yerel yönetimler, STK’lar, özel sektör ve bu kentin insanlarının aynı çatı altında buluşmasıyla, Mardin’i mevcut potansiyelinin üzerine hep birlikte taşıyacağız. Bunun için yegâne şart; birlik, beraberlik ve kardeşliğimizdir. Bizler yan yana ve omuz omuza durduğumuz sürece; aramıza nifak sokmaya çalışanlar, birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar asla emellerine ulaşamayacaktır. Her ne olursa olsun bu coğrafyada huzur, barış ve kardeşlik türkülerini söylemeye devam edeceğiz. Bu vesileyle Nusaybin Neriman ve Celal Özel Meslek Yüksekokulumuzun Mardin’imize, Nusaybin’imize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu devasa eğitim yatırımını Nusaybin’imize kazandıran Ömer Özel’e, kıymetli validesi Neriman Özel’e ve değerli babası Celal Özel’e, şahsım ve Mardinli hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından butona basılarak Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu binasının temeline ilk harç döküldü.

Törene; Vali Demirtaş’ın yanı sıra 70.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Emniyet Müdür V. M. İlker Emir Nusaybin Kaymakamı Emre Yalçın, Artuklu Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, hayırsever İşadamı Ömer Özel ve ailesi, siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.