Nusaybin Gırnavas Höyüğü yolundaki asfaltlama çalışmaları sürüyor

Karayolları 9’uncu Bölge Müdürlüğü, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Nusaybin Belediyesi iş birliği ile Nusaybin’de yapılan asfaltlama çalışmaları sürerken tarihi Gırnavas Höyüğü yolundaki asfaltlama çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı. Gırnavas Mahallesi Baraj Yolu Caddesi’nin birinci etabında yapılan asfalt çalışmalarından sonra ikinci etap bölümünde de asfalt çalışmaları tamamlandı. Nusaybin Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik personelleri gözetiminde yapılan […]

Nusaybin Gırnavas Höyüğü yolundaki asfaltlama çalışmaları sürüyor
Nusaybin Gırnavas Höyüğü yolundaki asfaltlama çalışmaları sürüyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Ocak 2021 15:21

Karayolları 9’uncu Bölge Müdürlüğü, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Nusaybin Belediyesi iş birliği ile Nusaybin’de yapılan asfaltlama çalışmaları sürerken tarihi Gırnavas Höyüğü yolundaki asfaltlama çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı.

Gırnavas Mahallesi Baraj Yolu Caddesi’nin birinci etabında yapılan asfalt çalışmalarından sonra ikinci etap bölümünde de asfalt çalışmaları tamamlandı.

Nusaybin Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik personelleri gözetiminde yapılan asfalt çalışmalarında şehrin en önemli tarihi ve kültürel mekanları arasında yer alan Gırnavas Höyüğünün yolunda asfalt çalışmaları yapılıyor.

Çalışmaların yapıldığı yolda incelemelerde buluna Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan, çalışmalar hakkında Fen İşleri Müdürü Ramazan Akay’dan bilgi aldı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temizkan, Gırnavas Höyüğü yolunun bir bölümünde yapılan asfalt çalışmalarının bittiğini, diğer bölümde ise parke taşı çalışmaları yapmayı hedeflediklerini aktardı.

Temizkan, Baraj Yolu Caddesi ve Gırnavas Caddesinin vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu