Mustafa Sarıgül: Mardin’de elektrik, su ve internet sıkıntısı bitecek

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Mardin’de bazı ilçelerimizde ciddi altyapı sorunları yaşanıyor bazı yerlerde su 3-4 günde bir veriliyor kimi yerlerde sürekli elektrik kesintileri yaşanıyor bazı yerlerde maalesef internet yok.” dedi. Mardin’e gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ravza Caddesi’ndeki partisinin iktidara hazırlık merkezinin açılışına katıldı. Açılış sonrası bir düğün salonunda […]

Mustafa Sarıgül: Mardin’de elektrik, su ve internet sıkıntısı bitecek
Mustafa Sarıgül: Mardin’de elektrik, su ve internet sıkıntısı bitecek
Selman Güneş
  • Yayınlanma28 Ocak 2021 00:08

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Mardin’de bazı ilçelerimizde ciddi altyapı sorunları yaşanıyor bazı yerlerde su 3-4 günde bir veriliyor kimi yerlerde sürekli elektrik kesintileri yaşanıyor bazı yerlerde maalesef internet yok.” dedi.

Mardin’e gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ravza Caddesi’ndeki partisinin iktidara hazırlık merkezinin açılışına katıldı.

Açılış sonrası bir düğün salonunda partililere seslenen Sarıgül, iktidara emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi olarak milyonlarca insanın alın terini ve emeğini vermek için yola çıktıklarını ifade ederek, “Partimiz, Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyetimizin değerlerini geliştirerek koruyan, evrensel hukuk kurallarına uyan, inançlara saygıyı koruyan, üretimi destekleyen, alın teri ve emeği koruyan, hudut ve bayrak birliği diyen en demokratik, kitle partisidir. Mardin’e gelen siyasiler buraya oy toplamaya gelmiş.

Biz Türkiye Değişim Partisi olarak Mardin’e oy toplamaya değil, sevgi ve güven toplamaya geldik” diyen Sarıgül şunlar söyledi;

“Mardin’de muhteşem kültür mozaikleri var, Mardin’deki bu kültür mozaikleri bütün ulusumuza örnek olmalıdır. Hiçbir kültür diğer kültür mozaiklerinin önüne engel koymamalıdır. Türkiye Değişim Partisi iktidarında, kültürler birbirlerine sevgi, barış, güzellik, kardeşlik katacaktır. Ülkemizde yurttaşlarımızın mutluluğunun önüne kim geçiyorsa, kültür mozaiklerine kim saygı duymuyorsa bütün politik tecrübemle onların karşısında olacağım.”

Mardin’e oy toplamaya değil, Türkiye Değişim Partisi olarak sevgi ve güven toplamaya geldik diyen Sarıgül, “çünkü siyasi mücadelemizi kavga dilinden uzak, sevgi diliyle sürdüreceğiz. Ülkemizi içerde ve dışarda sorunsuz, barış içinde, kardeşlik hukukuyla yönetmek ana prensibimizdir. İktidarı değiştirmek için kavga etmek değil, milletimizi ikna edecek projelerimizle, yönetim tarzımızla, kurucularımızla, il başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla, kadın kolları, gençlik kollarımızla ülkemizin her noktasını dolaşacağız. Öfke dili yerine sevgi dilini kullanacağız.”

MARDİN GAP’LA BULUŞMALI

Dünyanın en verimli, en bereketli toprakları Mardin Ovasında fakat maalesef bu topraklar susuzluk sıkıntısı yaşıyor. Türkiye’nin hububat, bakliyat ve yağlı tohum deposu olan bu bereketli ova işlenemiyor bu susuzluğu aşmak için bir an önce GAP suyunu Mardin Ovası’na ulaştıracağız. Fırat ve Dicle’nin suları boşa değil, bu bereketli topraklara akmalı. GAP sulama kanallarını tüm ovaya ulaştırıp, toprağımızı su ile buluşturmalıyız. Gıda maddelerinde son zamanlardaki fiyat artışlarını görüyorsunuz eğer böyle bereketli topraklarımızı işleyemezsek, gıdayı ucuzlatamayız. Mazot ve gübre fiyatları çiftinin belini büküyor. Mardin’i barışa ve berekete kavuşturmalıyız. GAP sulama kanalları için gereken finansmanı hemen bulup, toprağımızı su ile buluşturacağız.

MARDİN YILDA 10 MİLYON TURİSTİ HEDEFLEMELİ

Mardin’de işsizlik yüzde 30’un üzerinde bu kadim medeniyet kendi bu durumu hak etmiyor bu gerçekten kabul edilebilecek bir rakam değil yani her 3 Mardinli hemşerimizden biri işsiz, oysa Mardin sadece Turizm ile bile tüm insanına istihdam sağlayabilir. Mardin en iyi zamanda 2-3 milyon turist çekiyor. Ama bu turistlerin büyük çoğunluğu kentte konaklamıyor öyle cazip bir tanıtım yapmalıyız ki Mardin’e gelen yerli ve yabancı turist en az 5 gün şehrimizde konaklamalı artık kıyı kentlerinde deniz turizmine değil, daha çok Mardin gibi kentlerimize turizm desteği vermeliyiz. Mardin’in Unesco Dünya Mirası Listesi’ne girmek için yaptığı başvuru sahipsiz kalmış durumda Mardin’e sahip çıkacağız ve Unesco dünya mirası listesine mutlaka koyduracağız.

MARDİN’DE ELEKTRİK, SU VE İNTERNET SIKINTISI BİTECEK

Mardin’de bazı ilçelerimizde ciddi altyapı sorunları yaşanıyor bazı yerlerde su 3-4 günde bir veriliyor kimi yerlerde sürekli elektrik kesintileri yaşanıyor bazı yerlerde maalesef internet yok ve pandemi sürecinde öğrenciler ciddi şekilde eğitim alamadı, doğalgaz gitmeyen ilçelerimiz var. Öte yandan bu güzel şehri bir an önce çevre yoluna kavuşturmak lazım, ağır tonajlı araçları bu kültür ve turizm şehrinin dışına çıkarmak gerekiyor, Mardin Çevre Yolu’nu derhal yapıp hizmete sunacağız. Mardin’in tüm altyapı sorunlarını derhal çözeceğiz.

MARDİN’E YAKIŞIR BİR TIP MERKEZİ İNŞA EDECEĞİZ

Çevre il ve ilçelerden gelen kişilerde birlikte 1,5 Milyon yurttaşımız Mardin’e tedavi hizmeti alıyor fakat Mardin’imizde bu seviyede bir üniversite hastanesi bulunmuyor. Türkiye’mizde 100’ün üzerinde tıp fakültesi varken, Mardin’de olmaması büyük eksikliktir, unutmamak gerekir ki, Mardin ülkemizin 26’ncı büyük şehridir. Buradaki hastalarımız iyi bir üniversite hastanesi olmadığı için başka şehirlere sevk edilmektedir. Mardin’e çok büyük bir kapasitesi olan ciddi bir üniversitesi hastanesi ve tıp fakültesi inşa edeceğiz burada yapacağımız tıp merkezi aynı zamanda Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman’ın bir çok ilçesine de hizmet verecek.