Minik Emir hayata tutunamadı

Kızıltepe ilçesinde bağışıklık sisteminin çökmesine neden olan “ağır kombine immün yetmezliği” teşhisi konulan yüzde 95 işitme engelli 2 yaşındaki Emir Aydın, yoğun bakımda verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Kızıltepe Tepebaşı Mahallesinde yaşayan Kamuran ve Sevim Aydın çiftinin 2 yaşındaki oğulları Emir Aydın doğumdan hemen sonra götürüldüğü Ankara’daki hastanede “immün yetmezliği” teşhisi konulmuştu.  Ayrıca otoiflematuar bağırsak rahatsızlığı […]

Minik Emir hayata tutunamadı
Minik Emir hayata tutunamadı
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Kasım 2020 15:27

Kızıltepe ilçesinde bağışıklık sisteminin çökmesine neden olan “ağır kombine immün yetmezliği” teşhisi konulan yüzde 95 işitme engelli 2 yaşındaki Emir Aydın, yoğun bakımda verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Kızıltepe Tepebaşı Mahallesinde yaşayan Kamuran ve Sevim Aydın çiftinin 2 yaşındaki oğulları Emir Aydın doğumdan hemen sonra götürüldüğü Ankara’daki hastanede “immün yetmezliği” teşhisi konulmuştu.  Ayrıca otoiflematuar bağırsak rahatsızlığı olduğu söylendi. Ağızdan da beslenemeyen küçük Emir’in bir de yüzde 95 işitme kaybı bulunuyor. Hastalığı sebebiyle bağışıklık sistemi çöken ve vücudu enfeksiyonlara karşı direncini kaybeden Emir Aydın’ın tedavisi için kök hücre nakli gerekiyordu.

Küçücük bedeniyle 1 buçuk yıldır bir çok hastalıkla mücadele eden 2 yaşındaki Emir Aydın yoğun bakım ünitesinde hayata gözlerini yumdu.