Midyat’ta Yeşil Sol Parti seçim bürosu açıldı

Midyat’ta yüzlerce kişinin katılımıyla coşkulu bir şekilde büro açılışı gerçekleşti.

Midyat’ta Yeşil Sol Parti seçim bürosu açıldı
Midyat’ta Yeşil Sol Parti seçim bürosu açıldı
Haber Merkezi
  • Yayınlanma16 Nisan 2023 17:03

Midyat’ta yüzlerce kişinin katılımıyla coşkulu bir şekilde büro açılışı gerçekleşti.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 14 Mayıs’ta yapılacak olan Genel Seçimler çalışmaları kapsamında Mardîn’de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Midyat’ta seçim dolayısıyla seçim bürosu açılışı gerçekleşti. Yeşil Sol Partisi Mardîn adayları George Aslan ve Kamuran Tanhan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardîn İl Eşbaşkanı Berivan Bahçesi ve beraberindeki heyet, Midyat girişinde partililer ve halk tarafından zılgıtlarla karşılandı. Kitle ardından şehir merkezinde yüzlerce araçlık konvoyla turlarken, çevredeki yurttaşlar tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Kitle ardından Akçakaya Mahallesi’nde bulunan büronun önüne geldi. Kitle burada da toplanan yurttaşlar tarafından zılgıt ve alkışlarla karşılandı.

‘Onlar düşecek’

Açılış öncesi Mardîn adayları kısa bir konuşma yaptı. İlk olarak konuşan Kamuran Tanhan, 14 Mayıs’ta önemli bir seçimin olacağını söyleyerek, bu seçimin diğer seçimlerden farklı olduğunu vurguladı. Bu seçim cezaevinde tutsak olan tutuklulara özgürlük olacağını ifade eden Tanhan, “Ama iyi bilsinler ki 14 Mayıs’ta onlar düşecek ve yenilecek. Bizler kazanacağız. Bizler 6-0 yapacağız ve o arkasına bakmadan koşacak.” dedi.

‘Midyat örneğini meclise taşıyacağız’

Ardından konuşan George Aslan da Kürtçe ve Süryanice halka hoş geldiniz diyerek, “Midyat’ta 4 dilde halklar konuşuyor ve yaşıyor. Türkiye için bir örnektir. Yüz yıllardır bu ülkede beraber yaşıyoruz. Midyat örneğini Ankara meclisine de taşıyabiliriz. Bizler mecliste tüm halkların sesi olacağız” diye konuştu.

Konuşma. son bulurken, ardından anneler öncülüğünde büronun kurdelesi zılgıtlar eşliğinde kesildi. Program çekilen halaylarla son buldu.