Midyatlı öğrenciler, Mardin’i gezerek öğrendi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Mardin’i Keşfediyoruz Projesi” ile gençlerimiz öğrenmeye öğrenirken de eğlenmeye devam ediyor. Mardin’i Keşfediyoruz Projesi kapsamında ilçelerimizde okuyan lise öğrencilerine yönelik her salı ve perşembe eğitim, sinema, eğlence, tarih gezisi etkinlikleri devam etmektedir. Gençlerimizde tarihi bilinç uyandırılması adına gerçekleştirilen proje dahilinde Midyat Acırlı Çok […]

Midyatlı öğrenciler, Mardin’i gezerek öğrendi
Midyatlı öğrenciler, Mardin’i gezerek öğrendi
Selman Güneş
  • 22 Şubat 2022 16:37

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Mardin’i Keşfediyoruz Projesi” ile gençlerimiz öğrenmeye öğrenirken de eğlenmeye devam ediyor.

Mardin’i Keşfediyoruz Projesi kapsamında ilçelerimizde okuyan lise öğrencilerine yönelik her salı ve perşembe eğitim, sinema, eğlence, tarih gezisi etkinlikleri devam etmektedir. Gençlerimizde tarihi bilinç uyandırılması adına gerçekleştirilen proje dahilinde Midyat Acırlı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri misafir edildi.


Gezi, Gençlik Merkezi, Kasımiye Medresesi, Mardin Müzesi, Hatuniye Medresesi, Zinciriye Medresesi, Kültür Sokağı şeklinde devam etti. Ziyaretleri ardından Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nda kısa bir mola veren gençler, çay eşliğinde Daire Başkanı Abdurrahman Şahin ile sohbet etti. Mardin’ in kültürel ve tarihi zenginliklerini tanıdıktan sonra öğrencilerimiz Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmini izledi.


Proje, eğitim ve öğretim süresi boyunca devam edecektir. Müracaatlar ise ilçe milli eğitim müdürlükleri üzerinden yapılmaktadır.