Mezopotamya Ödülleri sahiplerini buldu

Mardin’in kültür, sanat ve turizmine dikkat çekmek için organizatör Mehmet Mazlum Bozdağ ve ünlü sunucu Özlem Demir, düzenlediği Mezopotamya Ödülleri muhteşem bir geceyle sahiplerini buldu. Tuğba Özay ve Şenol İpek’in sunuculuğunda gerçekleştirilen gecede Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam’a yılın en iyi Kaymakamı, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’ya yılın en iyi belediye başkanı ödülü verildi. Başkanlığını Mehmet […]

Mezopotamya Ödülleri sahiplerini buldu
Mezopotamya Ödülleri sahiplerini buldu
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Temmuz 2021 08:24
  • Güncelleme10 Temmuz 2021 21:29

Mardin’in kültür, sanat ve turizmine dikkat çekmek için organizatör Mehmet Mazlum Bozdağ ve ünlü sunucu Özlem Demir, düzenlediği Mezopotamya Ödülleri muhteşem bir geceyle sahiplerini buldu.

Tuğba Özay ve Şenol İpek’in sunuculuğunda gerçekleştirilen gecede Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam’a yılın en iyi Kaymakamı, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’ya yılın en iyi belediye başkanı ödülü verildi.

Başkanlığını Mehmet Şerif Öter’in yaptığı Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu’na yılın dikkat çeken sivil toplum örgütü ödülü verildi. Bir çok sekterden başarılı kişi ve firmaya ödül verilirken Bir çok alanda ödül alan Mehmet Şahin’e ve Ferit Cevheroğlu’na yılın en iyi fotoğraf sanatçısı ödülü verildi. Kızıltepe’de teknoloji ve telefon aksesuarları alanında öncü olan Mehmet Ertaş da gecede ödül aldı. Ertaş’ın  yeni kurduğu Teknoşehir A.Ş.’ye yılın en iyi çıkış yapan teknoloji firması ödülü verildi. Burada kısa bir konuşma yapan Teknoşehir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mehmet Ertaş, Teknoşehir A.Ş. ismini tüm Türkiye’de yayılacağını ifade ederek yenilikçi ve öncü firma olmaya devam edeceğini söyledi. Gazeteci Abdulkadir Üründür’e yılın en iyi gazeteci ödülü verildi.

Yeni Kızıltepespor’a ödül yağdı

Yeni Kızıltepespor’a yılın en başarılı spor takımı ödülü verildi. Takımın ödülü onursal başkan Kaymakam Hüseyin Çam’ın elinden Yeni Kızıltepespor yönetici Turgut Cevheroğlu aldı. Yılın en iyi spor adamı ödülü ise Şino Cevheroğlu’na verildi. Kaymakam Çam Yeni Kızıltepespor Kızıltepe’nin ismini Avrupa’da da temsil edeceğini söyledi.

ŞİNO CEVHEROĞLU YENİ KIZILTEPESPOR SPORTİF DİREKTÖRÜ
TEKNOŞEHİR A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET ERTAŞ
FOTOĞRAF SANATÇISI MEHMET ŞAHİN
LOKMAN AYDEMİR/ LOKMAN KUYUMCULUK
MTDF BAŞKANI MEHMET ŞERİF ÖTER
ZOZAN SEMETOĞLU YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN GRUP ŞİRKETİ
FURKAN İNCİ YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN TİKTOKÇUSU
SR DÖNER EKREM DÖNER İŞLETME SAHİBİ BARIŞ DAMAR