Metin Şentürk, Mardin’de engelliler için konser verdi

Mardin’de Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde engelliler ve aileleri keyifli zaman geçirdi. Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığınca Artuklu Yeni Kapalı Spor Salonu’ndaki etkinlikte sanatçı Metin Şentürk konser verdi. Programda konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, medeniyetlerin keşişim noktası olan Mardin’de sanatçı Metin Şentürk’ü ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek ve […]

Metin Şentürk, Mardin’de engelliler için konser verdi
Metin Şentürk, Mardin’de engelliler için konser verdi
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Aralık 2021 12:50

Mardin’de Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde engelliler ve aileleri keyifli zaman geçirdi.

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığınca Artuklu Yeni Kapalı Spor Salonu’ndaki etkinlikte sanatçı Metin Şentürk konser verdi.

Programda konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, medeniyetlerin keşişim noktası olan Mardin’de sanatçı Metin Şentürk’ü ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek ve sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak için çalışma yürüttüklerini söyledi.

Her bireyin engelli adayı olduğunu ve engellilere destek olmanın önemine değinen Demirtaş, “Her gün şunu düşünmemiz lazım bir gün biz de bir engelli olabiliriz ona göre hayatımızı idame ettirmemiz gerekir. Empati yapalım onları sevelim sayalım.” dedi.

Ünlü sanatçı Metin Şentürk’ün sevilen parçalarını seslendirerek engelli vatandaşlara ve ailelerine unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Konsere yoğun ilgi gösteren engeliler ve aileleri doyasıya eğlenerek büyük bir moral buldu.

Konser programına; Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Vali Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Vali Yardımcıları, Büyükşehir Genel Sekreteri Murat Süzen, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, siyasi parti temsilcileri ve bazı kurum müdürleri ve engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.