Mesut Aydoğan’dan Kürtçe seçmeli ders çağrısı

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7 Şubat’a kadar uzatılan Kürtçe seçmeli dersin herkes tarafından tercih edilmesinin yararlı olacağını söyledi. İl Başkanı Mesut Aydoğan, MEB tarafından 7 Şubat’a kadar uzatılan Kürtçe seçmeli ders ile ilgili kendi sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Aydoğan Kürtçe seçmeli dersin herkes tarafından tercih edilmesinin yararlı […]

Mesut Aydoğan’dan Kürtçe seçmeli ders çağrısı
Mesut Aydoğan’dan Kürtçe seçmeli ders çağrısı
Selman Güneş
  • Yayınlanma21 Ocak 2022 12:29

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7 Şubat’a kadar uzatılan Kürtçe seçmeli dersin herkes tarafından tercih edilmesinin yararlı olacağını söyledi.

İl Başkanı Mesut Aydoğan, MEB tarafından 7 Şubat’a kadar uzatılan Kürtçe seçmeli ders ile ilgili kendi sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Aydoğan Kürtçe seçmeli dersin herkes tarafından tercih edilmesinin yararlı olacağını belirtti.

Aydoğan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öğrencilerin okullarda açılmasını istedikleri seçmeli dersler için yarın sona erecek tercih süreci, 7 Şubat saat 17.00’ye kadar uzatıldı.
Kürtçe dili seçmeli dersini seçmeniz çok önemli. Sadece Kürtlerin değil herkesin tercih etmesi çok yararlı olacaktır.”