Mehmet Vejdi Kahraman kimdir, nerelidir?

Mehmet Vejdi Kahraman, 1962’de Mardin Kızıltepe Akziyaret köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mardin’de tamamladı. Tarım, inşaat ve sanayi alanındaki ticari faaliyetlerini sürdüren Mehmet Vejdi Kahraman, bölgesinin bilimsel ve teknik yeniliklerle tanışmasına önayak olarak birçok firmada yöneticilik yaptı. Siyasete Refah Partisi’nin kademelerinde görev alarak başlayan Kahraman, 2011 yılında AK Parti’den Milletvekili aday adayı oldu. Mehmet […]

Mehmet Vejdi Kahraman kimdir, nerelidir?
Mehmet Vejdi Kahraman kimdir, nerelidir?
Haber Merkezi
  • Yayınlanma11 Nisan 2023 21:18
  • Güncelleme11 Nisan 2023 21:20

Mehmet Vejdi Kahraman, 1962’de Mardin Kızıltepe Akziyaret köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mardin’de tamamladı. Tarım, inşaat ve sanayi alanındaki ticari faaliyetlerini sürdüren Mehmet Vejdi Kahraman, bölgesinin bilimsel ve teknik yeniliklerle tanışmasına önayak olarak birçok firmada yöneticilik yaptı.

Siyasete Refah Partisi’nin kademelerinde görev alarak başlayan Kahraman, 2011 yılında AK Parti’den Milletvekili aday adayı oldu. Mehmet Vejdi Kahraman, çok sayıda firmada yöneticilik yaptı. Mardin’de mesleki oda ve birliklerde aktif olarak çalıştı.