Mazıdağı’nda etkili olan sis, hayatı felç etti

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde 2 gündür etkili olan sis, kent genelinde kara ve caddelerde trafiği felç etti. Mazıdağı’nda 2 gündür etkili olan sis, kent genelinde Kara trafiğini felç etti. Gündüz görüş mesafesinin 10 metreye kadar düştüğü ilçede, trafik akışı güçleşirken, dışarıda ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşların zorluk yaşamasına sebep oldu. Mazıdağı’nı 2 gündür etkisi altına alan yoğun […]

Mazıdağı’nda etkili olan sis, hayatı felç etti
Mazıdağı’nda etkili olan sis, hayatı felç etti
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Aralık 2020 18:22
  • Güncelleme22 Aralık 2020 18:36

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde 2 gündür etkili olan sis, kent genelinde kara ve caddelerde trafiği felç etti.

Mazıdağı’nda 2 gündür etkili olan sis, kent genelinde Kara trafiğini felç etti. Gündüz görüş mesafesinin 10 metreye kadar düştüğü ilçede, trafik akışı güçleşirken, dışarıda ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşların zorluk yaşamasına sebep oldu.

Mazıdağı’nı 2 gündür etkisi altına alan yoğun sis gündüz olduğu gibi gece de hayatı olumsuz etkiledi. Trafiğini felç eden sis, görüş mesafesini 10 metreye kadar düşürürken, yollarda yoğun araçların bulunmaması trafik kazalarını önledi.Ö te yandan ilçeyi kaplayan sis, ara sokak ve caddeler ile Mazıdağı-Derik otoyolunda vatandaşların yaşamlarını zorlaştırdı.